SEB MTB maratona Kuldīgas posmā triumfē mājinieks Neilands

FOTO: Zigismunds Zālmanis, "Nikon"

SEB MTB maratona piektajā posmā, kas svētdien lielajā karstumā norisinājās Ventas krastos esošajā Kuldīgā, uzvaru prestižajā Skandi motors distancē izcīnīja Latvijas vadošās riteņbraukšanas vienības Rietumu – Delfin pārstāvis Krists Neilands, kā arī Igaunijas sportiste Grēte Steinburga.

Pēc divu gadu pārtraukuma SEB MTB maratons atgriezies pasaules čempionu dzimtenē - Kuldīgā. Šī skaistā un senatnīgā Kurzemes pilsēta reizē ir arī viens no Latvijas riteņbraukšanas centriem. Tieši Kuldīgā savas sportiskās gaitas sākuši mūsu pasaules čempioni šosejas riteņbraukšanā – Emīlija Sonka un Romāns Vainšteins. Šobrīd aktīvi Kuldīgas sporta skolā darbojās arī riteņbraukšanas nodaļa, kur aug un trenējās jaunie čempioni.

Neskatoties uz svelmīgo karstumu, piektajā posmā startēja vairāk nekā 1800 riteņbraucēji no Latvijas un Igaunijas. Trašu veidotāji bija sagatavojuši Kuldīgas apkārtnes reljefam interesantu un aizraujošas distances, kur netrūka ne aizraujošu nobraucienu, ne arī vairāku kāpumu, nobraucienu un ūdens šķēršļu.

Ar lielu interesi tika gaidīts Skandi motors distances starts, kur kopvērtējuma līderis pēc četriem posmiem bija Rietumu – Delfin komandas sportists un Eiropas U-23 vicečempions šosejas riteņbraukšanā Andžs Flaksis. Favorītu pulkā šajā posmā jāmin bija arī Flakša komandas biedri – Krists Neilands un Dmitrijs Sorokins. Tāpat uz visaugstākajām vietām Kuldīgā mērķēja ZZK komandas sportisti – Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms. Latvijas čempionam Blūmam šīs bija atgriešanās SEB MTB maratonā pēc divu posmu izlaišanas traumas dēļ.

61 kilometra garās distances laikā sportistu lielā grupa sadalījās mazākās grupiņās. Vadībā turējās Rietumu – Delfin sportisti Neilands un Flaksis, ZZK pārstāvji Pētersons un Blūms, kā arī vairāki citi riteņbraucēji. Pavērsiens notika distances vidus daļā, kad no visiem atrāvās abi minētie Rietumu – Delfin sportisti. Flaksis ar Neilandu ātri vien ieguva pat minūtes pārsvaru, ko līdz finišam tikai palielināja. Skatītāju atbalstīti, riteņbraucēji sasniedza Viļa Plūdoņa ģimnāzijas stadionu, kur par prieku mājiniekiem finiša līniju pirmais šķērsoja kuldīdznieks Krists Neilands. Tā pagājušā gada Latvijas čempionam bija pirmā uzvara šajā sezonā SEB MTB maratonā.

Otrais bija Andžs Flaksis, bet trešo pozīciju, uzvarētājam zaudējot 3 minūtes un 23 sekundes, ieņēma 46 gadus vecais igauņu veterāns no ZZK vienības Alges Masigmets. Jāpiebilst, ka Neilanda laiks distancē bija 1 stunda 59 minūtes un 30 sekundes. Labāko sešiniekā ierindojās arī Raido Kodanjporks, Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms.

Krists Neilands uzreiz pēc finiša: «Man ir ļoti nozīmīgi uzvarēt Kuldīgā. Vēlējos parādīt kuldīdzniekiem, ka varu uzvarēt mājās. Biju arī gatavojies šim posmam. Četras reizes izbraucu trasi, zināju visas tehniskākās vietas, kas arī daudz ko deva. Bija labi, ka Andžs atrāvās no visiem. Varējām lielu daļu trases braukt kopā. Galvenās atslēgas vietas distancē bija braukt ātri tur, kur ir grants segums, kā arī labi veikt meža posmus.»

Sieviešu konkurencē nepārspēta arī Kuldīgā palika kopvērtējuma līdere Grēte Steinburga no Igaunijas. Ziemeļu kaimiņiene distanci veica 2 stundās 24 minūtēs un 34 sekundēs. Otrajā pozīcijā ierindojās viena no Latvijas labākajām braucējām Katrīna Jaunslaviete, uzvarētājai piekāpjoties par teju sešām minūtēm. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa pieredzējusī Ingrīda Šmite. Junioru konkurencē pats ātrākais bija NN Sporta kluba pārstāvis Kārlis Tone.

Ļoti spraigs finišs izvērtās 39 kilometru garajā Virši – A distancē, kur uzvarētājs tika noskaidrots vien stadionā. Pirmais tajā iebrauca Trek team vienības pārstāvis Jānis Bērziņš, kuram sekoja vēl viens no favorītiem – Jānis Ozols. Šādā secībā abi arī finišēja. Bērziņš trasē pavadīja 1 stundu 14 minūtes un 50 sekundes. Divas sekundes vēlāk sacensības noslēdza Ozols, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Bērziņa komandas biedrs Tomass Kārlis Iļjenko, Jānim zaudējot 24 sekundes.

Dāmu konkurencē šajā pašā distancē nepārspēta palika kopvērtējuma līdere Lāsma Ozola, kurai sekoja Endija Rutule un Rūta Brakovska. Komandu vērtējumā Skandi motors distancē nepārspēti palika Rietumu – Delfin sportisti, bet Virši – A braucienā triumfs Avis Thule Veloprofs vīriem.

Lieliskā gaisotnē pirmais posms aizritēja arī Mammadaba veselības distances veicējiem, bet topošie čempioni aizraujošās cīņās sacentās bērnu braucienā, kura dalībnieki pēc finiša baudīja gardo Baltais produkciju.

SEB MTB maratona kalendārs

10. augusts - Cēsis

28. septembris – Tukums

Uz augšu