Pieredzējušais Rodžerss uzvar pirmajā «Tour de France» posmā karjerā

Maikls Rodžerss

FOTO: Reuters/ScanPix

Austrālietis Maikls Rodžerss otrdien kļuva par prestižā «Tour de France» daudzdienu velobrauciena 16.posma uzvarētāju, 34 gadu vecumā gūstot savu pirmo šāda veida panākumu karjerā.

«Tinkoff-Saxo» komandu pārstāvošais Rodžerss vienu no smagākajiem tūres posmiem, kas stiepās 237,5 kilometru garumā, pievarēja sešās stundās septiņās minūtēs un desmit sekundēs. Finišā viņš par deviņām sekundēm apsteidza francūzi Tomā Veklēru («Europcar») un baltkrievu Vasiļu Kirijenku («Sky»).

Iepriekš šogad Rodžerss pēc pagaidu diskvalifikācijas izciešanas par aizliegto vielu lietošanu uzvarēja arī divos «Giro d'Italia» velobrauciena posmos.

Tikmēr itālis Vinčenco Nibali no «Astana» komandas un spānis Alehandro Valverde no «Movistar» vienības finiša līniju šķērsoja kopīgi astoņas minūtes un 32 sekundes iepakaļus, kas nozīmē, ka kopvērtējuma augšgalā pēc šī posma nekādas izmaiņas nav notikušas.

Latviešu riteņbraucējs Gatis Smukulis no «Katjuša» komandas smago posmu noslēdza cienījamajā 69.vietā 20 minūtes un 17 sekundes aiz uzvarētāja.

Velobrauciena kopvērtējumā Nibali nemainīgi apsteidz Valverdi par četrām minūtēm un 37 sekundēm, bet uz trešo vietu pakāpies francūzis Tibo Pino no «FDJ.fr» komandas, kurš itālim zaudē piecas minūtes un sešas sekundes.

Savukārt Smukulis kopvērtējumā pakāpies uz 108.vietu, no Nibali atpaliekot par divām stundām 50 minūtēm un 11 sekundēm.

Smukulis «Tour de France» sacīkstēs piedalās otro gadu pēc kārtas. Viņš ir sestais Latvijas riteņbraucējs, kurš startē slavenajās sacensībās. Pērn Smukulis bija pirmais Latvijas sportists kopš 2003.gada, kurš piedalījās «Tour de France», ieņemot 119.vietu noslēguma kopvērtējumā. Pirms viņa kā pēdējais no latviešiem prestižajās sacensībās bija piedalījies Romāns Vainšteins.

Pērn par sacensību uzvarētāju kļuva Lielbritānijas riteņbraucējs Kristofers Frūme no «Sky» vienības, kurš šogad pēc piektajā posmā piedzīvota kritiena no velobrauciena izstājās.

«Tour de France» velobrauciens risināsies līdz svētdienai, sacīkstēm startējot Lielbritānijas pilsētā Līdsā, bet noslēdzoties Parīzē. Prestižās sacīkstes šogad risināsies 101.reizi.

Uz augšu