Norvēģis Kristofs izcīna savu otro panākumu «Tour de France»

FOTO: AP/Scanpix

Latvijas riteņbraucēja Gata Smukuļa komandas biedrs Krievijas komandā «Katjuša» Aleksanders Kristofs no Norvēģijas svētdien izcīnīja savu otro uzvaru šī gada prestižajā «Tour de France» daudzdienu velobraucienā, triumfējot 15.posmā.

Norvēģijas sportists bija labākais 222 kilometrus garā posma sprinta finišā, līniju šķērsojot pēc četrām stundām, 56 minūtēm un 43 sekundēm.

Kopā ar viņu otrajā vietā finišēja ar austrālietis Heinrihs Hauslers («IAM Cycling»), kamēr trešais bija slovāks Peters Hagans, kurš pārstāv «Cannondale» komandu.

Tikmēr Smukulis posmu noslēdza 102.vietā, uzvarētājam zaudējot vienu minūti un 26 sekundes.

Velobrauciena kopvērtējumā itāli Vinčenco Nibali no «Astana» komandas apsteidz spāni Alehandro Valverdi («Movistar») par četrām minūtēm un 37 sekundēm, bet trešais ir Romēns Bardē no Francijas («AG2R La Mondiale»), kurš līderim zaudē četras minūtes un 50 sekundes.

Savukārt Smukulis kopvērtējumā atrodas 117.vietā, no Nibali atpaliekot par divām stundām un 38 minūtēm.

Smukulis «Tour de France» sacīkstēs piedalās otro gadu pēc kārtas. Viņš ir sestais Latvijas riteņbraucējs, kurš startē slavenajās sacensībās. Pērn Smukulis bija pirmais Latvijas sportists kopš 2003.gada, kurš piedalījās «Tour de France», ieņemot 119.vietu noslēguma kopvērtējumā. Pirms viņa kā pēdējais no latviešiem prestižajās sacensībās bija piedalījies Romāns Vainšteins.

Pērn par sacensību uzvarētāju kļuva Lielbritānijas riteņbraucējs Kristofers Frūme no «Sky» vienības, kurš šogad pēc piektajā posmā piedzīvota kritiena no velobrauciena izstājās.

«Tour de France» velobrauciens risināsies līdz 27.jūlijam, sacīkstēm startējot Lielbritānijas pilsētā Līdsā, bet noslēdzoties Parīzē. Prestižās sacīkstes šogad risināsies 101.reizi.

Uz augšu