Bleiks atgriešanās sacensībās gūst paceles cīpslas traumu

LETA/AFP

Izcilais jamaikiešu sprinteris Johans Bleiks piektdien savās atgriešanās sacensībās - Dimanta līgas posmā Glāzgovā - iedzīvojās paceles cīpslas traumā.

Pasaules otrais ātrākais cilvēks ar sportiskās formas uzņemšanas problēmām mokās jau divu gadu garumā, bet piektdien viņš cerēja aizvadīt savas otrās sacensības šogad. Viņš 100 metru sprinta sacensības sāka lēni, bet distances vidū nokrita. Uzvaru ar rezultātu 9,97 sekundes izcīnīja cits Jamaikas pārstāvis Nikels Ešmedijs.

Bleiks ir 2011.gada pasaules čempions 100 metru sprintā un 4x100 metru stafetes skrējienā, bet 2012.gada Londonas olimpiskajās spēs viņš tika pie zelta 4x100 metru stafetē, kā arī pie sudraba 100 un 200 metru sprintā.

Citviet piektdien vīriem 200 metru sprintā uzvarēja Alonso Edvards no Panamas (20,25 sekundes), 5000 metru skrējienā labākais bija etiopietis Hagoss Gebrivets (13 minūtes un 11,09 sekundes), 110 metru barjerskrējienā laurus plūca Viljams Šērmans no Lielbritānijas (13,21 sekunde), 400 metru barjerskrējienā uzvarēja Havjers Kulsons no Puertoriko (48,35 sekundes), augstlēkšanā labākais bija polis Vojcehs Teiners (2,28 metri), kārtslēkšanā uzvarēja vēl viens Polijas pārstāvis Pāvels Vojcehovskis (5,67 metri), bet lodes grūšanā nepārspēts palika amerikānis Rīse Hofa (21,67 metri).

Savukārt sievietēm 400 metru skrējienā uzvarēja amerikāniete Fransena Makkororija (49,93 sekundes), 1500 metru distancē laurus plūca Sifana Hassana no Nīderlandes (četras minūtes un 0,67 sekundes), 400 metru barjerskrējienā labākā bija Lielbritānijas pārstāve Elida Čailda (54,39 sekundes), tāllēkšanā uzvarēja amerikāniete Tjana Bartoleta (6,98 metri), bet diska mešanā nepārspēta palika vēl viena ASV pārstāve Džia Lūisa-Smolvuda (67,59 metri).

Sacensības Glāzgovā turpināsies arī sestdien, uz starta izejot latviešu šķēpmetējam Zigismundam Sirmajam.

Glāzgovā risinās Dimanta līgas devītais posms. Šosezon Dimanta līgas sacensības risināsies 14 posmu garumā, no kuriem pēdējais notiks septembrī Briselē.