Pasaules kausa izcīņa Brazīlijā pārliecinoši kļuvusi par dārgāko vēsturē, kas radījis dažādu sajūtu kontrastu valsts iedzīvotājos. Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) un Brazīlijas varasiestādes kopā turnīram iztērējušas aptuveni 14 līdz 16 miljardus ASV dolāru (desmit līdz 11 miljardus eiro), kas ir aptuveni četras reizes vairāk nekā izmaksas 2010.gada Pasaules kausā Dienvidāfrikas Republikā.
Brazīlijā pirmo reizi Pasaules kausa finālturnīru vēsturē tiek izmantota vārtu līnijas tehnoloģija, kas strīdīgās situācijās precīzi ļauj noteikt, vai bumba pilnībā šķērsojusi vārtu līniju.
Pirmo reizi kopš 1950.gada finālturnīrā debitējusi tikai viena izlase - Bosnija un Hercegovina.
Visvairāk reižu Pasaules kausa vēsturē triumfējusi Brazīlijas izlase, kas spējusi kausu pacelt piecas reizes, četras reizes uzvarējusi Itālija, bet trīs - Vācija. Tikmēr Argentīnai un Urugvajai tas izdevies divos gadījumos, bet pa reizei prestižajās sacensībās uzvarējusi arī Anglija, Francija un Spānija, kas ir pašreizējā kausa īpašniece. Tāpat Brazīlija ir vienīgā valstsvienība, kas piedalījusies pilnīgi visos 20 finālturnīros, 18 reizes laukumā devušās Itālijas un Vācijas izlases, bet Argentīna - 16.
Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.
Nīderlandes izlases sastāvs: Jaspers Sīlesens, Rons Vlārs, Stefans de Vrijs, Deilijs Blinds, Bruno Martins Indi (Darils Janmāts, 45.min.), Robins van Pērsijs (Klāss Jans Huntelārs, 96.min.), Veslijs Snaijders, Arjēns Robens, Naidžels de Jongs (Jordijs Klasi, 62.min.), Dirks Kujts, Džeordžino Vijnaldums.
Argentīnas izlases sastāvs - Serhio Romero, Pavlo Dzabaleta, Martins Demičelis, Esekjels Garajs, Markoss Roho, Havjers Maskerano, Lukass Biglija, Enco Peress (Rodrigo Palasio, 81.min.), Lionels Mesi, Gonsalo Igvains (Serhio Agvero, 82.min.), Ezekvels Laveci (Maksimiljano Rodirgess, 100.min.).