Pētersons un Jaunslaviete uzvar Latvijas čempionātā MTB krosā

Svētdien, 19. jūlijā, Priekuļos esošajā slēpošanas un biatlona centrā tika aizvadīts 2015. gada Latvijas čempionāts kalnu riteņbraukšanā (MTB) olimpiskā krosa (XCO) disciplīnā. Elites vīru grupā pirmo reizi valsts čempiona titulu izcīnīja «ZZK/Cēsis» komandas sportists Arnis Pētersons, kamēr starp dāmām ātrākā bija Katrīna Jaunslaviete no «Ebike Machine» vienības.

Pēc vairākiem gadiem Baldonē šogad Latvijas čempionāts MTB XCO krosā norisinājās pazīstamajā slēpošanas un biatlona centrā Priekuļos. Pateicoties vietējiem riteņbraukšanas entuziastiem un Cēsu olimpiskā centra darbiniekiem, dalībniekiem tika sagatavota ļoti interesanta un reizē sarežģīta trase. Nedaudz vairāk nekā četru kilometru garajā distancē netrūka ne šauru taciņu, garu un stāvu kāpumu, asu nobraucienu, kā arī tramplīnu. Papildu grūtības braucējiem sagādāja samirkušās skaidas, kas kāpumus padarīja daudz smagākus.

Latvijas čempionāta sacensības Priekuļos pulcēja kuplu līdzjutēju skaitu, kuri aktīvi atbalstīja savus favorītus.

Vīriešu elites grupā, kur startēja teju visi labākie pašmāju braucēji, dalībniekiem bija jāveic seši apļi. Pirmajā no tiem no visiem atrāvās trīs braucēji – Arnis Pētersons, Mārtiņš Blūms (abi «ZZK/ Cēsis») un Matīss Preimanis («Sportlife Cycling team»). Pirmā apļa otrajā daļā abiem cēsniekiem izdevās atrauties no Matīsa, kurš turējās ļoti stabilā trešajā vietā. Jau distances otrajā daļā Arnis Pētersons atrāvās no sava komandas biedra Blūma.

21 gadu vecais Pētersons, kurš šogad jau divas reizes iekļuva Pasaules kausa labāko 15 skaitā, skaļu līdzjutēju ovāciju pavadīts, pirmo reizi karjerā izcīnīja Latvijas elites čempiona titulu. Viņa laiks distancē bija 1 stunda 21 minūte un 27 sekundes. Otro pozīciju, savam komandas biedram zaudējot 33 sekundes, izcīnīja Mārtiņš Blūms. Tikmēr vietu uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena ieņēma iepriekšējo gadu valsts čempions Matīss Preimanis. Labāko sešiniekā iekļuva arī Oskars Muižnieks («Sportlife Cycling team»), Ivars Prokofjevs («ZZK/ Cēsis») un Pēteris Janevics («Sportlife Cycling team»).

Sieviešu elites grupas braucējas veica četrus apļus. Šeit, neskatoties uz velosipēda tehniskām problēmām trasē, ļoti pārliecinoši par Latvijas čempioni kļuva Katrīna Jaunslaviete. «Ebike Machine» komandas braucējas rezultāts trasē bija 1 stunda 17 minūtes un 16 sekundes. Vicečempiones tituls smiltenietei Rūta Brakovskai, kuru no čempiones šķīra 5 minūtes un 36 sekundes.

Tikmēr trešajā vietā čempionātu smagajā trasē noslēdza Madara Fūrmane no «RRS/ Purvciems». Junioru vīru grupā pārliecinoši triumfēja «Sportlife Cycling team» vienības pārstāvis Tomass Kārlis Iļjenko, kurš aiz sevis atstāja brāļus Emīlu un Edvartu Višķerus.

Jauniešu grupā Priekuļos par čempionu kļuva «NN Sporta kluba» braucējs Kristofers Bindemanis. Nedaudz vairāk kā trīs minūtes viņam zaudēja Ričards Roberts Sauja, kamēr bronzas godalga ķekavniekam Vladlenam Gurkinam.

Starp meitenēm visātrākā bija «RRS/ Booking Group» vienības sportiste Viktorija Loiko. Viņai sekoja Adele Ilga Spigovska un Eva Elīza Leikarte. Zēnu grupā pārliecinošu sniegumu visas distances garumā demonstrēja «RRS/ Grīva» pārstāvis Arvo Godiņš. Viens no atraktīvākajiem sacensību dalībniekiem apsteidza savu komandas biedru Robertu Andersonu un Ķekavas sporta skolas audzēkni Elviju Zommeru.

Spraigas un azartiskas cīņas risinājās arī senioru grupās. S1 konkurencē, kur sacentās jaunākie seniori, triumfēja Reinis Avens, otrais bija Mārtiņš Vīksne, bet trešais Kārlis Briedis. S2 grupā valsts čempiona titulu mājas trasē pārliecinoši izcīnīja mūsu biatlona leģenda Ilmārs Bricis («Sportlife Cycling team»).

Otro un trešo pozīciju tikmēr sadalīja divi smiltenieši. Vicečempiona tituls Jānim Roskošam, kamēr trešais divu apļu garajā sacensībās palika Agnis Apse. S3 grupā tikmēr triumfēja Agris Kalējs, kuram otrajā vietā sekoja Viktors Baumanis.