Nīderlande vien pēcspēles sitienos pārspēj Kostariku (28)

Pasaules kausa izcīņas pusfinālā sestdien iekļuva Nīderlandes futbola izlase, kas vien pēcspēles sitienu sērijā ar 1:0 (0:0, 0:0) pārspēja Kostarikas valstsvienību.

Gan mača pamatlaikā, gan papildlaikā neviena no komandām vārtus gūt nespēja, bet pārāka 11 metru sitienu sērijā bija Nīderlande, divus sitienus atvairot vārtsargam Timam Krulam.

Līdz ar to Nīderaldne 9.jūlijā pusfinālā tiksies ar Argentīnu, kas iepriekš sestdien ceturtdaļfinālā ar 1:0 uzvarēja Beļģiju. Savukārt dienu iepriekš otrajā pusfināla pārī spēkosies Vācijas un Brazīlijas izlases.

Mača ievadā Nīderlandes izlase laukumā mēģināja apliecināt favorītes statusu, pārņemot teritoriālu pārsvaru cīņā. Kopumā komandas spēli iesāka piesardzīgi, neļaujot pretiniekiem veiksmīgi ievadīt pozicionālus uzbrukumus. Puslaika turpinājumā vēl vairāk pieauga Nīderlandes pārsvars, taču kostarikāņu aizsardzībā darbojās ļoti organizēti.

Pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja radās 22.minūtē, kad Kostarikas vārtsargu Keiloru Navasu no teicamas pozīcijas nespēja pārspēt Robins van Pērsijs, bet brīdi vēlāk arī Veslijs Snaijders.

Tikmēr 28.minūtē van Pērsijs no asa leņķa vēlreiz sita virsū pretinieku vārtsargam, rezultātam uz tablo saglabājoties nemainīgam. Pirmo sitienu kostarikāņi pa Nīderlandes izlases vārtiem izpildīja vien 33.minūtē, taču Jaspers Sīlesens tika viegli galā ar epizodi.

Savukārt divas minūtes vēlāk Kostarika radīja apjukumu nīderlandiešu soda laukumā, vārtus gan nespējot gūt. 37.minūtē primo dzelteno kartiņu cīņā saņeām Kostarikas aizsargs Žuniors Diass, kurš apturēja bīstamu sāncenšu pretuzbrukumu. Pēcāk Snaijdera tiešo brīvsitienu vien ar pirkstu galiem atvairīja Navass.

Otrā puslaika sākumā Kostarikas izlases futbolists Maikls Umanja rupji nospēlēja pret Arjēnu Robenu, tiekot pie dzeltenās kartiņas. Puslaika pirmajā pusē Nīderlande turpināja kontrolēt spēli, taču eiropieši nespēja izveidot nevienu vērā ņemamu epizodi pie pretinieku vārtiem.

64.minūtē Bruno Martins Indi neatļauti kavēja kostarikāņu kapteini Braienu Ruisu, kā rezultātā saņēma dzelteno kartiņu. Sekojošajo brīvsitienu bīstami centrēja Kristiāns Volanjoss, bumba nokļuva pie aizsarga Džiankarlo Gonsalesa, kurš gan nespēja to pāradresēt vārtu tīklā.

Spēles 75.minūtē Nīderlandes izlases centra aizsargs Rons Vlārs pēc teicamas komandas biedra piespēles sita pāri sāncenšu vārtu konstrukcijai. Divas minūtes vēlāk savainojuma dēļ spēli nespēja turpināt Kostarikas futbolists Kristiāns Gamvoa, tiekot nomainīts.

82.minūtē Nīerlande teju atklāja spēles rezultātu, kad lielisks Snaijdera brīvsitiens atdūrās pret Kostarikas vārtu stabu. Tikmēr divas minūtes vēlāk Navass vēlreiz glāba Kostarikas izlasi no vārtu zaudējuma. Pamatlaika atlikušajās minūtēs Nīderlande turpināja pamatīgu ofensīvu pretinieku vārtu tuvumā, kas gandrīz attaisnojās, kad van Pērsija sitienu no vārtu līnijas atvairīja Jelcins Teheda.

Papildlaika ievadā Navass vēlreiz apliecināja savu meistarību, glābot izlasi pēc Vlāra sitiena. Pēcāk Nīderlandei turpināja piederēt pārliecinošs pārsvars duelī, kostarikāņiem spēlējot uz retiem pretuzbrukumiem. 115.minūtē Kostarika nopelnīja tikai pirmo stūra sitienu pie Nīderlandes izlases vārtiem, nespējot to izmantot. Savukārt divas minūtes vēlāk Kostarika teju šokēja pretiniekus, Marko Urenja nonāca teicamā sitiena pozīcijā, taču bumbu ar pūlēm atvairīja Jaspers Sīlesens.

Mača 118.minūtē Snaijders ar lielisku tālsitienu vēlreiz norībināja sāncenšu vārtu pārliktni. Papildlaika kompensācijas laikā Nīderlandes rindās laukumā nāca vārtsargs Tims Krūls, nomainot Sīlesenu.

Pēcspēles sitienu sēriju uzsāka Kostarika - precīzs sitiens padevās Selso Vorhesam, bet Nīderlande atbildēja ar teicamu van Pērsija sitienu. Otrajā sitienā kļūdījās Kostarikas izlases kapteinis Braiens Ruiss, Krulam bumbu tverot, bet pēcāk Robens panāca jau vadību nīderlandiešiem - 2:1.

Turpinājumā katra izlase realizēja pa diviem sitieniem, bet piektajā Kostarikas sitienā kļūdījās arī Urenja, kad vēlreiz bumbu atvairīja Kruls.

Nīderlandes izlasei cīņā nevarēja palīdzēt traumētie pussargi Naidžels de Jongs un Lerojs Fers, bet Kostarikai diskvalifikācijas dēļ bija jāiztiek aizsargs Oskara Duartes.

Apakšgrupu turnīrā Nīderlandē spēlēja ļoti pārliecinoši, izcīnot trīs uzvaras, turklāt tai skaitā ar 5:1 pārspējot nu jau pasaules čempiones pilnvaras nolikušo Spāniju. Nīderlande ar deviņiem izcīnītiem punktiem ieņēma pirmo vietu B apakšgrupā. Savukārt Kostarika negaidīti triumfēja tā sauktajā «nāves grupā», trīs spēlēs tiekot pie septiņiem punktiem un aiz sevis atstājot tādas komandas kā Urugvaja, Itālija un Anglija.

Astotdaļfinālā Nīderlande ar 2:1 uzvarēja Meksiku, bet Kostarika ar 2:1 pēcspēles sitienos pārspēja Grieķiju.

Nīderlande pirms četriem gadiem DĀR trešo reizi vēsturē ierindojās otrajā vietā, bet līdz pusfinālam vēl tikusi vien 1998.gadā. Savukārt Kostarika piedalās savā ceturtajā finālturnīrā vēsturē, bet līdz ceturtdaļfinālam tikusi pirmoreiz.

Kā zināms, piektdien vietu pusfinālā nodrošināja Vācija un Brazīlija. Šīs izlases tagad gaida savstarpēja cīņa.

Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam.

Pasaules kausa izcīņas futbolā astotdaļfinālam kvalificējās sešas Eiropas un piecas Dienvidamerikas komandas, bet grupu turnīru nepārvarēja neviena Āzijas vienība.

Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.

Kostarikas izlases sastāvs: Keilors Navass, Džiankarlo Gonsaless, Kristiāns Gamvoa (Davids Mairijs, 77.min.), Džonijs Akosta, Žuniors Diass, Maikls Umanja, Jelcins Teheda (Hosē Migels Kuvero, 97.min.), Kristiāns Volanjoss, Braiens Ruiss, Selso Vorhess, Džoels Kempbels (Marko Urenja, 66.min.)

Nīderlandes izlases sastāvs: Jaspers Sīlesens (Tims Krūls, 120.min.), Rons Vlārs, Stefans de Vrijs, Deilijs Blinds, Bruno Martins Indi (Klāss Jans Huntelārs, 105.min.), Robins van Pērsijs, Veslijs Snaijders, Arjēns Robens, Memfiss Depajs (Žermeins Lenss, 76.min.), Dirks Kujts, Džeordžino Vijnaldums.