Grigorjevai bija jācer, ka Lazinska uzvarēs arī pusfināla mačā, kas Latvijas sportistei ļautu piedalīties gandarījuma sacensībās. Kaut pusfinālā pret zviedrieti Hennu Jūhansoni Lazinska zaudēja pirmos divus punktus, turpinājumā viņai izdevās ļoti sekmīgs žņaugšanas paņēmiens un tika svinēta ātra uzvara.
Līdz ar to Grigorjeva gandarījuma turnīra pirmajā duelī spēkosies ar somieti Petru Olli, bet šī dueļa uzvarētāja vakarā duelī par bronzu sacentīsies ar Jūhansoni.
Grigorjeva karjeras laikā trīs reizes kļuvusi par Eiropas čempioni un pērn ieguva pirmo godalgu pasaules meistarsacīkstēs.
Tikmēr neveiksmi pirmajā duelī svara kategorijā līdz 53 kilogramiem piedzīvoja cita Latvijas cīkstone Violeta Ponomarjova, kura pirmās kārtas cīņā pārliecinoši piekāpās Moldovas cīkstonei Natālijai Budai.
Lai saglabātu izredzes uz gandarījuma turnīru, kurā tiks sadalītas bronzas medaļas, Ponomarjovai bija jācer, ka Buda, gūstot vēl divus panākumus, sasniegs turnīra finālu, tomēr viņa apstājās pusfinālā.
Pirmajās trijās sacensību dienās Latvijas cīkstoņiem starti Eiropas spēlēs izvērtās ļoti neveiksmīgi un tika ciestas piecas neveiksmes piecās cīņās.
Tikmēr ar zaudējumu līdzīgā duelī otrdien Eiropas spēles sācis Latvijas sieviešu pludmales volejbola pāris Tīna Graudiņa un Marta Ozoliņa. Ar 31.numuru izliktās latvietes pirmajā B apakšgrupas spēlē ar 1-2 (21:17, 18:21, 9:15) zaudēja Čehijas duetam Martinai Jakubsovai un Diānai Žolnerčikovai, kuras turnīrā izliktas ar otro numuru.
Pirmajā setā latvietes no 7:10 panāca 16:11, turpinājumā pārsvaru vairs neizlaižot. Otrajā setā gandrīz nepārtraukti vadībā atradās čehietes, līdzīgā cīņā gūstot panākumu. Savukārt trešajā setā Graudiņa un Ozoliņa guva pirmos divus punktus, tomēr pēc tam čehietes ātri pārņēma vadību. Latvijas sportistes vēl panāca 8:8, tomēr seta beigās cieta neveiksmi.