Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Visas 31. Rīgas Velomaratona distances vedīs pa Rīgas lielajām ielām un tiltiem

TVNET/LRF
Visas 31. Rīgas Velomaratona distances vedīs pa Rīgas lielajām ielām un tiltiem
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Zigismunds Zālmanis, "Nikon"

Ievadot tradīcijām bagāto Rīgas Velomaratonu, kas šogad notiks jau 31. reizi un ir lielākais riteņbraukšanas pasākums Rīgā, otrdien pie tirdzniecības centra Spice norisinājās populārajam velonotikumam veltīta atklāšana, kā arī drošības brauciens ar sabiedrībā labi zināmu personību piedalīšanos. Pasākuma laikā sacensību organizatori un atbalstītāji informēja arī par šā gada velomaratona jaunumiem.

Atklāšanas ietvaros tika prezentēta Rīgas Velomaratona Spices ģimeņu brauciena distance un tā vēstnese Anna Rozīte. Turpinājumā tādas Latvijā labi pazīstamas personības kā Iveta Lāce, Ints Teterovskis, Normunds Pauniņš, Viesturs Silenieks un Igo Japiņš profesionālu riteņbraucēju vadībā veica īpaši sagatavoto drošības distanci, kuras laikā pārvarēja vairākus šķēršļus.

Rīgas Velomaratona organizators Igo Japiņš: «Ar prieku varu teikt to, ka šogad pirmo reizi visas trīs distances ies tikai pa Rīgas lielajām ielām un tiltiem ekskluzīvi izveidotā trasē. Esam padomājuši par to, lai ikvienam aktīvās atpūtas cienītājam būtu iespēja atrast sev piemērotāko braucienu. Aktīvākajiem riteņbraucējiem šī būs lieliska iespēja salīdzināt savus spēkus ar Latvijas labāko komandu sportistiem. Esmu ļoti gandarīts, ka par pasākuma atbalstītāju ir kļuvis tirdzniecības centrs Spice. Īpaši aicinu vecākus ar bērniem startēt Spices ģimeņu braucienā. Mūs jau daudzus gadus atbalsta arī Rīgas Dome, kas ar skaistajiem kausiem apbalvos Tautas distances uzvarētājus. Tiekamies 1. jūnijā 11. Novembra krastmalā!»

Spices ģimeņu braucienā mudina piedalīties tā vēstnese Anna Rozīte: «Braukšana ar velosipēdu ir viens no tiem sporta veidiem, kurā var piedalīties visa ģimene. Tas vienlaikus sagādā gandarījumu un arī nāk par labu veselībai. Spices ģimeņu brauciens dāvā iespēju saturīgi un sportiski pavadīt svētdienu

un satikt domubiedrus. Nav svarīgi, vai centīsieties tikt pie balvām, vai vienkārši izbaudīsiet iespēju izkustināt kājas 15,8 kilometrus garajā distancē. Uzvarētāji būs visi atbraukušie, jo ģimenes kopīgi pavadītais laiks būs jauks piedzīvojums un ir lielākā vērtība.»

31. Rīgas Velomaratonā šogad ikviens tiek aicināts piedalīties kādā no trijām distancēm – Sporta (79 km), Tautas (31,6 km) vai Spices ģimeņu braucienā (15,8 km). Sporta brauciens piemērotākais būs tiem, kuri trenējas regulāri, Tautas distance lieliska būs visiem amatieriem, darba kolektīviem un draugu kompānijām, kas vēlas izjust lielisku kopības sajūtu un gūt neaizmirstamas emocijas.

Tikmēr Spices ģimeņu brauciens (bez laika kontroles), kura vēstnese būs sabiedrībā labi pazīstamā Anna Rozīte, piemērots vecākiem ar bērniem. Masu pasākuma starts un finišs arī šoreiz būs Rīgas sirdī – 11. Novembra krastmalā. Distances vedīs pa lielajām Rīgas ielām un Dienvidu, kā arī Vanšu tiltu.

Pagājušajā gadā Rīgas Velomaratonā piedalījās teju 4000 riteņbraucēji, bet plānots, ka šogad dalībnieku skaits būs vēl lielāks.

Rīgas Velomaratona laikā tiks noskaidroti ne tikai ātrākie riteņbraucēji Sporta un Tautas distancē, bet arī ar īpašajām pārsteiguma balvām tiks apbalvots kuplākais darba kolektīvs, vecākais dalībnieks vai dalībniece un ekskluzīvākā velosipēda īpašnieks. Tikmēr Spices ģimeņu braucienā notiks konkurss British Family. Tajā īpaša žūrija, kurā būs arī pazīstamā Latvijas dziedātāja Liene Greipāne, noteiks britiskāk tērptos riteņbraucējus.

Iepriekšējā pieteikšanās 31. Rīgas Velomaratonam līdz 28. maijam norisinās portālā velo.lv un tirdzniecības centra Spice informācijas centrā. Tāpat par paaugstinātu maksu pieteikties visām trijām distancēm varēs arī sacensību rītā 11. Novembra krastmalā. 30. un 31. maijā pie t/c Spice tiks atvērts arī Rīgas Velomaratona ekspo, kur laicīgi ikviens varēs izņemt savus sacensību numurus. Plašāka informācija un nolikums atrodamas portālā velo.lv.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu