Mūsējiem trillerī ceturtdaļfināls iet secen (497)

Zaudējumu izšķirīgajā cīņā par iekļūšanu pasaules čempionāta (PČ) ceturtdaļfinālā otrdien Minskā (Baltkrievija) piedzīvoja Latvijas nacionālā hokeja komanda, kas ar 2:3 B grupas septītajā mačā dramatiskā cīņā piekāpās pagājušā gada vicečempionei Šveicei. Līdz ar to turnīrs mūsu izlasei ir noslēdzies. Par labākajiem spēlētājiem čempionātā mūsu komandā tika nosaukti Artūrs Kulda, Kaspars Daugaviņš un Miķelis Rēdlihs.

Spēles ievadā neliela iniciatīva piederēja šveiciešiem, kuri izdarīja vairākus bīstamus metienus pa Kristera Gudļevska vārtiem, tomēr mūsu vārtsargs ar saviem pienākumiem tika galā teicami.

Devītajā minūtē savu iespēju izmantoja Šveices valstsvienības uzbrucējs Damjēns Bruners, kurš saņēma teicamu piespēli no aizvārtes un no tuvas distances ieraidīja ripu Gudļevska sargātajā cietoksnī. Brīdi pirms tam vairākumā labu izdevību vārtu guvumā nespēja pārvērst mūsu kapteinis Herberts Vasiļjevs.

Vēl pēc divām minūtēm un 10 sekundēm mūsējie nonāca zaudētāju lomā ar divu vārtu starpību, kad otro ripu Latvijas vārtos raidīja Dominiks Šlumfs - 2:0. Latviešu vārtsargu viņš pārspēja ar spēcīgu šķīlienu no vārtu priekšas.

Arī trešdaļas turpinājumā visai liels pārsvars bija Šveices komandai. Vienā no momentiem mūsu vienību glāba vārtu stabiņš, citā Gudļevska meistarība. Tikmēr Latvija pirmajās 20 minūtēs neizmantoja nevienu no trijiem vairākumiem.

Jau otrā perioda pirmajā uzbrukumā Šveice panāca 3:0. Trešo ripu Gudļevska vārtos iemeta aizsargs Janiks Vēbers, kurš veica metienu no labas pozīcijas. Vienus vārtus mūsējiem 22. minūtē atguva enerģiskais uzbrucējs Koba Jass. No tālas distances viņš ieraidīja ripu Šveices vārtos starp Berras kājsargiem. Alpu zemes vārtsargs šajā epizodē spēlēja neveiksmīgi, jo situāciju labi redzēja un metiens nebija īpaši spēcīgs.

Pāris minūtes vēlāk aci pret aci ar Berru nokļuva Mārtiņš Cipulis. Divcīņā, kurā nedaudz traucēts tika mūsu uzbrucējs, pārāks izrādījās Šveices vienības vārtsargs.

Galvenais treneris Teds Nolans, mainot virknējumus, panāca uzlabojumus Latvijas izlases sniegumā. Mūsu komanda biežāk kontrolēja ripu, bet atspēlēt vēl vienus vārtus otrajā trešdaļā neizdevās.

Trešo trešdaļu Latvija sāka ļoti apņēmīgi, cenšoties lauzt cīņas gaitu. 49. minūtē aizsargs Guntis Galviņš bija ļoti tuvu vārtu guvumam, bet viņa mestā ripa no zilās līnijas trāpīja pa vārtu stabiņu.

Pēcāk abas izlases par rupjību izpelnījās abpusēju noraidījumu, bet pāris sekundes vēlāk Kaspara Daugaviņa pārkāpums atstāja latviešus trijatā pret četriem pretiniekiem.

Mača 53.minūtē divu minūšu noraidījumu saņēma Ronalds Ķēniņš, Šveices hokejistiem arī šoreiz neizmantojot viena spēlētāja pārspēku. Trešdaļas pēdējās minūtēs abas izlases radīja lieliskas vārtu gūšanas iespējas, kuras palika neizmantotas. Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Latvijas izlase guva vārtus, kad Kristaps Sotnieks no distances izpildīja spēcīgu metienu, bet Girgensons ar nūju mainīja ripas lidojuma virzienu, gūstot vārtus.

Pēcāk tiesneši ilgāku laiku veltīja vārtu guvuma video atkārtojumam, argumentējot, ka latvietis, iespējams, vārtus guvis ar augsti paceltu nūju, taču vārti tika ieskaitīti. Jau nākamajā uzbrukumā lielisku metienu izpildīja Daugaviņš, tomēr Berra ripu tvēra.

Noslēdzošajā pusotrā minūtē Latvijas izlase nomainīja Gudļevski pret laukuma sesto spēlētāju, bet Daugaviņš kļūdījās piespēlē, kā rezultātā divi Šveices hokejisti izrāvās pret tukšiem vārtiem, taču Sotnieks pēdējā brīdī patraucēja pretiniekiem gūt ceturtos vārtus mačā. Atlikušajās sekundēs Latvija vairs nespēja rezultātu izlīdzināt, noslēdzot Minskā notiekošo pasaules čempionātu.

Latvija - Šveice 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Vārtu guvēji: 1:0 Damjēns Bruners (Kunti, Holenšteins) (8:39), 2:0 Dominiks Šlumfs (Ambīls) (10:49), 3:0 Janiks Vēbers (Josi, Ambīls) (20:27), 1:3 Koba Jass (Džeriņš, Kulda) (21:57), 2:3 Zemgus Girgensons (Sotnieks, Vasiļjevs) (57:37).

Metieni: 28 - 26

Soda minūtes: 8 - 12

Šajā mačā Latvijas izlases sastāvā atgriezās diskvalifikāciju izcietušais Zemgus Girgensons, bet par vārtu drošību rūpējās Kristers Gudļevskis. Spēlei nebija pieteikti vārtsargs Ivars Punnenovs, aizsargs Jānis Jaks un uzbrucējs Roberts Lipsbergs.

No B grupas ceturtdaļfinālā iekļuva Krievija, ASV, Baltkrievija un Somija, kamēr no A grupas labāko astotniekā iekļuvuša Kanāda, Zviedrija, Francija un Čehija.

Dienas pirmajā spēlē B grupā ASV valstsvienība ar rezultātu 5:4 uzvarēja Vācijas komandu, gūstot savu piekto panākumu turnīrā. Tikmēr A grupā Kanāda pēc strīdīgi neieskaitītiem vārtiem 3:2 apspēlēja Norvēģiju, kļūstot par grupas uzvarētāju.

Ceturtdaļfināla mači paredzēti ceturtdien, sestdien risināsies pusfināla spēles, bet svētdien notiks cīņas par bronzas un zelta medaļām.

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valde mūsu komandai ļoti augstu uzdevumu neizvirzīja - jāiekļūst labāko 10 komandu skaitā.