Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ķiksis labo pasaules meistaru rekordu riteņbraukšanā trekā 200 metros gaitā

FOTO: publicitātes

Latvijas treka riteņbraucējs Ainārs Ķiksis ceturtdien Maskavā laboja sev piederošo pasaules meistaru rekordu 200 metros gaitā. Jaunais rekords tagad ir 10,153 sekundes, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) preses dienests.

Tituliem bagātais Latvijas trekists Ķiksis, kurš savas profesionālās karjeras laikā guvis uzvaras Eiropas čempionātā, pasaules junioru čempionātā un daudzās citās prestižās sacensībās, turpina savas gaitas aizraujošajā un dinamiskajā riteņbraukšanas veidā. Valmierā augušais sportists pēdējo gadu laikā kļuvis par pasaules un Eiropas meistaru čempionu, kā arī labojis visu meistaru grupu absolūto rekordu 200 metros gaitā.

Līdzšinējais rekords bija 10,187 sekundes.

Ķiksis, kurš ir «Evelo team» komandas braucējs un treka riteņbraukšanas treneris Maskavā, ceturtdien uzaicināja oficiālās un kompetentās UCI kategorijas amatpersonas, lai veiktu jaunu pasaules meistaru rekorda brauciena mēģinājumu 200 metros gaitā. Krilatskas velotrekā viss nepieciešamais bija sagatavots, lai oficiāli varētu fiksēt un reģistrēt latvieša rezultātu.

43 gadus vecais sportists veica lielisku apli, uzrādot rezultātu 10,153 sekundes. Tādējādi viņš par vairāk nekā trīs simtdaļām laboja sev piederošo pasaules meistaru rekordu.

Arī Latvijas absolūtais rekords šajā disciplīnā pieder tieši Ķiksim. Tas sasniegts 1993. gadā tieši Maskavā. Tolaik Ķiksis bija 19 gadus vecs sportists un uzstādītais rezultāts bija 10,098 sekundes. Valmierietis, kura ikdiena paiet, trenējoties pašam un trenējot citus Maskavā, mērķtiecīgi bija gatavojies šim rezultātam.

Uz augšu
Back