Mūsējiem ļoti svarīgs panākums pār Kazahstānu (307)

Ļoti svarīgu uzvaru pasaules čempionātā (PČ) Minskā (Baltkrievija) otrdien izcīnīja Latvijas hokeja valstsvienība, kas ar 5:4 B grupas trešajā mačā aizraujošā cīņā pārspēja Kazahstānas izlasi. Šī mūsējiem ir otrā uzvara aizvadītajās trijās spēlēs.

Pašā spēles sākumā aktīvāki bija Kazahstānas hokejisti, kuri izveidoja divas labas vārtu gūšanas izdevības pie Edgara Masaļska vārtiem. Bet Latvijas izlase jau savā pirmajā uzbrukumā (2') atklāja mača rezultātu. Pēc teicamas Jura Štāla piespēles vārtus no vārtu priekšas, ripu raidot devītniekā, guva Miks Indrašis - 1:0.

Ilgi gan vadībā Latvija neatradās. Piektajā minūtē izgājienā viens pret vienu ar Masaļski Latvijas izlases vārtsargu pārspēja etniskais kazahs Talgats Žailauovs, ripu vārtos raidot starp vārtsarga kājsargiem.

Trešdaļas turpinājumā Latvijas valstsvienība sešas minūtes spēlēja mazākumā, tādēļ liels pārsvars piederēja Kazahstānas komandai. 15 sekundes pirms perioda beigām mūsējie nonāca iedzinējos, kad ar izcili precīzu metienu vārtu tālajā stūrī otros vārtus savai vienībai guva Jevgēņijs Rimarevs - 2:1.

Arī otrā trešdaļa Latvijas hokejistiem sākās veiksmīgi. 24. minūtē uzbrukuma smailē atradās aizsargs Artūrs Kulda, kurš Vitālija Jeremejeva vārtu priekšā izmantoja lielisku Miķeļa Rēdliha piespēli un ieraidīja ripu Kazahstānas komandas vārtos, panākdams izlīdzinājumu 2:2.

Artūrs Kulda pārspēj Vitāliju Jeremejevu
Artūrs Kulda pārspēj Vitāliju Jeremejevu Foto: REUTERS/SCANPIX

Pēc piecām minūtēm uzgavilēt trešo reizi «Minsk-Arena» varēja Latvijas komandas atbalstītāji. Vairākumā ar ļoti spēcīgu, precīzu metienu no zilās līnijas mūsējos vadībā izvirzīja Artūrs Kulda, gūstot savus otros vārtus mačā un trešos turnīrā - 3:2.

35. minūtē, piecēlies no noraidīto spēlētāju soliņa, M. Rēdlihs tika izvirzīts vienatnē pret Jeremejevu, un mūsējais šajā divcīņā bija pārāks, gūstot Latvijas izlasei ceturtos (4:2) vārtus. Ripu Kazahstānas komandas vārtos viņš raidīja starp vārtsarga kājsargiem.

Gūstot divus vārtus otrā perioda pēdējā minūtē, Kazahstānas izlase atguva līdzsvaru mačā. Vispirms trešos vārtus savas komandas labā no vārtu priekšās guva augumā raženais Nikolajs Antropovs. Tobrīd Latvija spēlēja trijatā pret pieciem. Vēl 44 sekundes vēlāk Jevgēņijs Blohins, nonākot ļoti izdevīgā pozīcijā, ieraidīja Latvijas vārtos ceturto ripu - 4:4.

Trešās trešdaļas 4. minūtē vēlreiz vadībā izvirzījās Latvijas nacionālā komanda. Juris Štāls, ieslidojot zonā pa kreiso pusi, izdarīja spēcīgu metienu pa pretinieka vārtiem un, ripai skarot sāncenša nūju, tā ielidoja Kazahstānas komandas vārtu augšējā stūrī - 5:4.

Atlikušajās minūtēs turpinājās azartiska cīņa abos laukuma galos. Spēles beigās Kazahstāna nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, izdarot lielu spiedienu uz Latvijas izlases vārtiem, taču mūsu spēlētāji savu cietoksni nosargāja neskartu, gūstot otro panākumu aizvadītajās trijās spēlēs.

Latvija - Kazahstāna 5:4 (1:2, 3:2, 1:0)

Vārtu guvēji: 1:0 Miks Indrašis (Štāls, J. Rēdlihs) (1:15), 1:1 Talgats Žailauovs (Semjonovs, Krasnoslobocevs) (4:43), 2:1 Jevgēņijs Rimarevs (Savčenko, Antropovs) (19:45), 2:2 Artūrs Kulda (M. Rēdlihs, Ķēniņš) (23:41), 3:2 Artūrs Kulda (Indrašis) (29:51, vair.), 4:2 Miķelis Rēdlihs (Sotnieks, Daugaviņš) (34:07), 4:3 Nikolajs Antropovs (Dalmens) (39:11, vair.), 4:4 Jevgēņijs Blohins (Dalmens, Antropovs) (39:55, vair.), 5:4 Juris Štāls (Galviņš) (43:22).

Metieni: 25 - 28

Soda minūtes: 18 - 8

Spēlei nebija pieteikts uzbrucējs Koba Jass un jaunais aizsargs Jānis Jaks. Tikmēr Kazahstānai šajā spēlē nevarēja palīdzēt diskvalificētais uzbrucējs Fjodors Poliščuks. Viņa vietā spēlēja Jevgēņijs Rimarevs.

Dienas pirmajā B grupas spēlē Vācijas izlase ar 0:4 zaudēja Somijas valstsvienībai.

Nākamo spēli Teda Nolana vadītā Latvijas komanda aizvadīs ceturtdien, kad jātiekas ar ASV izlasi. Pēc tam sekos mači ar Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Krieviju, Baltkrieviju un neveiksmīgi spēlējošo Šveici.