Tambijevs izvirzīts VHL sezonas labākā trenera balvai

Leonīds Tambijevs

FOTO: LETA

Latvijas speciālists Leonīds Tambijevs izvirzīts starp pieciem pretendentiem uz Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) sezonas labākā trenera godu.

Tambijevs šosezon strādāja Kazahstānas vienībā Karagandas «Sariarka», pērn kļūstot par galvenā trenera Alekseja Fetisova palīgu. Tomēr pēc neveiksmīga sezonas sākuma Fetisovs no amata tika atbrīvots, par viņa aizvietotāju ieceļot Tambijevu, bet vēlāk Latvijas speciālists noslēdza pastāvīgu līgumu līdz sezonas beigām. Savukārt šī gada janvārī komanda ar treneri pagarināja līgumu arī uz nākamo sezonu.

Tambiejva vadībā «Sariarka» spēja tikt pie vairāku uzvaru sērijām, regulāro turnīru noslēdzot pārliecinošā pirmajā vietā, bet vēlāk klubs cieta neveiksmi izslēgšanas spēļu pusfinālā, kad sērijā līdz četrām uzvarām ar 0-4 piekāpās Ņeftekamskas «Toros».

Tiesa, izslēgšanas spēļu beigu daļā Tambijevs vairs nevadīja komandu - par iemeslu kalpoja trenera veselības problēmas. Tiesa, izskanēja informācija, ka Latvijas speciālistam ir nesaskaņas ar kluba vadību.

Pēc sezonas beigām 44 gadus vecais Tambijevs tika atbrīvots no «Sariarka» galvenā trenera pienākumiem, lai gan viņam vēl bija spēkā līgums uz nākamo sezonu. Nākamajā sezonā speciālists vadīs Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) vienību Sanktpēterburgas «Dinamo».

Vēl starp labākā VHL sezonas trenera pretendentiem atrodami Konstantīns Polozovs («Toros»), Andrejs Razins (Iževskas «Ižstaļ»), Andrejs Sidorenko (Penzas «Dizeļ») un Aleksejs Ždahins (Tveras THK).

Balvas laureāts tiks paziņots 29.maijā.

Uz augšu