Nolana pirmajā spēlē Latvijas izlase zaudē Slovākijai (31)

Zaudējumu priekšpēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta (PČ) hokejā ceturtdien piedzīvoja Latvijas hokeja valstsvienība, kas «Bratislava Cup 2014» turnīra ietvaros ar 3:5 piekāpās Slovākijas izlasei. Vārtus Latvijas komandas labā guva Kaspars Daugaviņš, Mārtiņš Cipulis un Armands Bērziņš.

Spēles ievadā cīņa galvenokārt ritēja vidējā zonā bez izteiktām vārtu gūšanas iespējām, tomēr pirmie pie pārsvara tika mājinieki, kad pēc sedzamo pretinieku nesadalīšanas brīvs metiens padevās Janam Brejčākam, pārspējot Edgaru Masaļski.

Lai arī pārsvars pēc tam pārgāja Latvijas izlases pusē, otrie vārti vēlāk tika zaudēti pēc vēl vienas rupjas kļūdas pozicionālajā aizsardzības spēlē - nepiesegts vārtu priekšā savu iespēju izmantoja Mareks Viedenskis.

Pēc divām kļūdām aizsardzībā Latvijas izlase aktīvi centās veidot uzbrukumus. Labāko iespēju sešas minūtes pirms trešdaļas beigām neizmantoja Herberts Vasiļjevs, kuram neizdevās raidīt ripu tukšajā vārtu stūrī, tomēr brīdi vēlāk pēc veiksmīgām individuālajām darbībām 1:2 panāca Kaspars Daugaviņš.

Latvijas izlases sekmes uzbrukumā turpinājās, kad pāris minūtes vēlāk acīgu Aleksandra Ņiživija piespēli vārtu guvumā pārvērta Mārtiņš Cipulis, panākot 2:2. Trešdaļas pašā izskaņā gan slovākiem vairākumā izdevās vadību atgūt, kad no vārtu priekšas precīzi meta Peters Čerešņāks.

Otrajā trešdaļā iespējas izcelties bija abu komandu hokejistiem, tomēr allaž precīzi darbojās abu izlašu vārtsargi. Trešdaļai turpinoties, Masaļskis tika pakļauts arvien lielākam darba apjomam, tajā skaitā savus vārtus nosargājot arī divu mazākuma minūšu garumā.

Uzreiz pēc viena izciestā mazākuma Latvijas izlase vēlreiz tika sodīta ar noraidījumu, taču arī šoreiz Masaļskis un laukuma spēlētāji bija savu uzdevumu augstumos.

Vēlreiz mazākumā latvieši nokļuva septiņas minūtes pirms trešdaļas beigām, un šoreiz savus vārtus nespēja nosargāt, kad Masaļskis nespēja izsekot Ivana Švarnija raidītās ripas mainītajai lidojuma trajektorijai. Turpinājumā reizi komandu glāba Masaļskis, tomēr slovāku ievērojamo teritoriālo pārsvaru vēl vienā vārtu guvumā pārvērta Mareks Hrivīks, kurš eleganti apslidoja vārtus un raidīja ripu tīklā.

Noslēdzošo trešdaļu Latvijas izlase sāka aktīvi. Laika gaitā slovāki tika pakļauti salīdzinoši lielam spiedienam, tomēr gūt vārtus viesiem nekādi neizdevās, lai arī divas minūtes mājinieku vārti bīstami tika apdraudēti arī vairākumā.

Savu Latvijas izlase panāca trešdaļas astotajā minūtē, kad sarežģītā situācijā burzmā pie vārtiem vārtus guva Bērziņš, panākot rezultātu 3:5.

Pēcāk Latvijas izlase vēlreiz nesekmīgi centās realizēt vairākumu. Lieliski Slovākijas izlases vārtos darbojās Jaroslavs Janušs, bet reizi savu komandu glāba arī Masaļskis. Pēdējās minūtēs vairāki abu komandu spēlētāji iesaistījās nelielā kautiņā, kā rezultātā Latvijas izlase palika mazākumā, atlikušajā laikā par izlīdzinājuma panākšanu vairs nepacīnoties.

Šai cīņai nebija pieteikti vārtsargs Ivars Punnenovs, aizsargs Māris Jass, kā arī uzbrucēji Roberts Bukarts un Juris Štāls.

Latvija - Slovākija 3:5 (2:3, 0:2, 1:0)

Vārtu guvēji: 1:0 Jans Brejčāks (Skokans, Hrivīks) (07:36), 2:0 Mareks Viedenskis (Hrivīks, Skokans) (11:04), 1:2 Kaspars Daugaviņš (Ņiživijs, Pujacs) (14:40), 2:2 Mārtiņš Cipulis (Ņiživijs) (16:29), 3:2 Peters Čerešņāks (Marcinko, Miklīks) (18:32, vair.), 4:2 Ivans Švarnijs (Valačs, Tibors) (34:20, vair.), 5:2 Mareks Hrivīks (Skokans, Viedenskis) (36:17), 3:5 Armands Bērziņš (Džeriņš, Bičevskis) (47:23).

Mačs ar Slovākiju Latvijai ir pirmais šajā sagatavošanās ciklā, kurā palīdz galvenais treneris Teds Nolans, kā arī Nacionālajā hokeja līgā (NHL) spēlējošie Zemgus Girgensons un Kristers Gudļevskis, kurš gan cīņai pieteikts kā rezerves vārtsargs.

Uz Slovākijas galvaspilsētu Bratislavu Latvijas izlase devās trešdien 26 spēlētāju sastāvā: 3 vārtsargi, 9 aizsargi un 14 uzbrucēji.

Mājā palika jaunais vārtsargs Elvis Merzļikins, aizsargs Mārtiņš Porejs un uzbrucēji Koba Jass, Miķelis Rēdlihs, Roberts Jekimovs un Ronalds Ķēniņš, kurš ir saaukstējies.

Dienu vēlāk (pl. 18 pēc Latvijas laika) Latvija sacentīsies ar Norvēģijas hokejistiem.

Izlases sastāvu dalībai pasaules čempionātā Teds Nolans plāno nosaukt 7. maijā.

Latvijas hokeja valstsvienības sastāvs turnīram Bratislavā

Vārtsargi: Edgars Masaļskis, Kristers Gudļevskis, Ivars Punnenovs.

Aizsargi: Artūrs Kulda, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks, Rodrigo Laviņš, Guntis Galviņš, Jēkabs Rēdlihs, Jānis Jaks, Māris Jass, Agris Saviels.

Uzbrucēji: Zemgus Girgensons, Miks Indrašis, Kaspars Daugaviņš, Herberts Vasiļjevs, Mārtiņš Cipulis, Aleksandrs Ņiživijs, Andris Džeriņš, Gints Meija, Kaspars Saulietis, Roberts Lipsbergs, Māris Bičevskis, Juris Štāls, Armands Bērziņš, Roberts Bukarts.

Latvijas komanda pasaules čempionātā Minskā, kas sāksies 9. maijā, cīnīsies vienā apakšgrupā kopā ar ASV, Somiju, Krieviju, Šveici, Vāciju, Baltkrieviju un Kazahstānu.