Šodienas redaktors:
Gatis Kreceris
Iesūti ziņu!

Somija trešajā trešdaļā iemet trīs ripas un pārspēj Slovākiju

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: AP/Scanpix

Somijas hokeja izlase sestdien Čehijā notiekošā pasaules čempionāta B apakšgrupas mačā iemeta trīs vārtus trešajā trešdaļā un ar 3:0 (0:0, 0:0, 3:0) sagādāja vēl vienu zaudējumu Slovākijai.

Somijas valstsvienība nolēma šoreiz dot atpūtu savam pamatvārtsargam Pekam Rinnem, kuram pietrūkst vien nepilna trešdaļa, lai uzstādītu jaunu mūslaiku pasaules čempionātu rekordu. Somu vārtsargs nav pārspēts jau gandrīz 192 minūtes, bet pašreizējais rekords - 206 minūtes un 26 sekundes - pieder slovākam Janam Lašākam, kurš to sasniedza 2004.gadā.

Tiesa, šajā mačā Somijas valstsvienības vārtus sargāja talantīgais Jūse Saross, tiekot galā ar visiem 22 slovāku metieniem.

Uzvaru Somija nodrošināja pamatlaika pēdējās desmit minūtēs, kad 51.minūtē vārtus vispirms guva Jonass Donskojs, bet pēdējo piecu minūšu laikā vēl pa reizei ripu Slovākijas izlases vārtos raidīja Juhamati Āltonens un Leo Komarovs.

Kā zināms, pie ļoti pārliecinošas uzvaras sestdien izdevās tikt Krievijai, kas B apakšgrupas mačā ar 7:0 (1:0, 3:0, 3:0) sagrāva Baltkrieviju.

Cīņas rezultātu desmitajā minūtē atklāja Krievijas izlases kapteinis Iļja Kovaļčuks, kas bija vienīgais vārtu guvums pirmajā trešdaļā. Tiesa, nākamajos divos periodos krievi pamatīgi apspēlēja Baltkrieviju, gūstot sešus bezatbildes vārtus un izcīnot graujošu uzvaru.

B apakšgrupas kopvērtējumā līderes ar 12 punktiem piecās spēlēs ir ASV, Krievija un Somija, bet desmit punkti ir Baltkrievijai, kamēr septiņus iekrājusi Slovākija. Sesto vietu apakšgrupā ar sešiem punktiem ieņem Norvēģija, bet vienu punktu izcīnījusi Dānija. Savukārt Slovēnija piecās spēlēs pie punktiem vēl nav tikusi.

Pasaules čempionātā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs no 1. līdz 12.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju. Viņu vietā nākamajā gadā nāks Kazahstāna un Ungārija, kas augstākajā divīzijā atgriezīsies pēc septiņu gadu pārtraukuma.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu