LEV dramatiskā cīņā panāk 3-3. Viss izšķirsies sērijas septītajā mačā! (2)

Čehijas komanda Prāgas «Lev» Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa finālsērijas sestajā spēlē pirmdien savā laukumā ar 5:4 (2:1, 1:3, 1:0, 1:0) pirmajā pagarinājumā uzvarēja Magņitogorskas «Metallurg» komandu, sērijā līdz četrām uzvarām panākot neizšķirtu 3-3.

«Metallurg» hokejisti sērijas gaitā divas reizes bija atspēlējuši pretinieku komandas vienas uzvaras pārsvaru, bet iepriekšējā mačā pirmoreiz pārņēma sērijas vadību.

Spēles desmitajā minūtē viesus vadībā izvirzīja Sergejs Mozjakins, bet līdz trešdaļas beigām 2:1 «Lev» labā vairākumā panāca kanādietis Džastins Azevedo un Martins Ševcs. Otrās trešdaļas pirmo piecu minūšu laikā vadībā atgriezās «Metallurg» hokejisti, kad izcēlās Mihails Juņkovs un kanādietis Kriss Lī, bet trīs minūtes vēlāk 3:3 panāca kanādietis Raiens O’Bīrns.

«Metallurg» komanda otro reizi vadību pārņēma minūti pirms otrās trešdaļas beigām, precīzam esot vēl vienam kanādietim Fransisam Parē. Laukuma saimniekiem tomēr izdevās vēlreiz rezultātu izlīdzināt, kad divas minūtes pirms pamatlaika beigām vārtus guva soms Miko Meenpē.

Sekojušajā pagarinājumā Prāgas klubam uzvaru atnesa kanādietis Neitens Ojstriks, kura ceturtajā minūtē raidītā ripa no negatīva leņķa tomēr atrada ceļu pretinieku vārtos.

Gagarina kasua ieguvējs trešdien noskaidrosies Magņitogorskā.

KHL finālsērijā ir viens Latvijas pārstāvis - «Lev» komandā tehniskā direktora pienākumus pilda Raitis Pilsētnieks.

Austrumu konferences finālā «Metallurg» ar 4-1 pieveica Artūra Kuldas pārstāvēto Ufas «Salavat Julajev» komandu, bet «Lev» Rietumos ar 4-1 uzvarēja latviešu uzbrucēju Jāņa Sprukta un Miķeļa Rēdliha pārstāvēto Jaroslavļas «Lokomotiv» vienību.

Magņitogorskas komanda jau garantējusi Krievijas čempionu titulu, bet vien otro gadu līgā spēlējošā «Lev» kļuvusi par pirmo no ārzemju vienībām, kas iekļuvusi KHL finālā.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļuva Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpināja Cerības kausā, kuru pērn ieguva Rīgas «Dinamo», bet šogad - Omskas «Avangard». Latvijas klubs šosezon Gagarina kausā netika tālāk par pirmo kārtu.