Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dopinga lietošanā pieķerto Freibergu diskvalificē no olimpiādes

Ralfs Freibergs FOTO: Reuters/ScanPix

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) piektdien no februārī aizvadītajām Soču olimpiskajām spēlēm diskvalificējusi dopinga lietošanā pieķerto Latvijas izlases hokejistu Ralfu Freibergu.

(Papildināts viss teksts.)

Līdz ar to sods nav piemērots izlasei, kas Sočos izcīnīja augsto astoto vietu.

Šobrīd 23 gadus vecā aizsarga urīna analīzēs, kas tika ņemtas 22.februārī, tika atrasta aizliegtā viela, turklāt tās klātesamību uzrādīja arī B prove.

Tiek vēstīts, ka Freibergs pieķerts anabolisko steroīdu lietošanā, lai gan oficiāli vielas nosaukums netiek minēts.

Piektdien Freibergs oficiāli tika diskvalificēts no aizvadītās Olimpiādes, kā arī viņam tika anulēts diploms par Soču olimpiskajās spēlēs ieņemto astoto vietu, kas ir Latvijas izlases visu laiku labākais sasniegums šāda mēroga sacensībās.

Tāpat Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) tiek aicināta pieņemt tālākus lēmumus saistībā ar Freiberga gadījumu.

Tikmēr Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) tiek aicināta atņemt Freibergam diplomu.

Freiberga aizstāvji uzstāj, ka hokejistam ņemtās A un B proves paraugi, to analīzes un uzraudzības procedūras ir veiktas pretēji Pasaules antidopinga kodeksa prasībām un starptautiskās laboratorijas standartiem. Tas tiek pamatots ar faktu, ka pirms Olimpiādes Helsinku laboratorijā pārbaudītās analīzes un pēc Olimpiādes veiktās pārbaudes ASV bijušas negatīvas.

Freiberga advokāti cer pierādīt, ka Soču olimpisko spēļu antidopinga aģentūra nav tikusi reģistrēta, tāpēc tajā nebija tiesību pārbaudīt hokejistu.

Soču olimpiskajās spēlēs dopinga lietošanā tika pieķerts vēl viens Latvijas izlases hokejists - uzbrucējs Vitālijs Pavlovs, kurš, pēc neoficiālas informācijas, saņēmis pusotra gada diskvalifikāciju.

Oficiālam IIHF paziņojumam Pavlova jautājumā vajadzētu būt tuvākajā laikā.

Kā vēsta SOK antidopinga noteikumi, ja olimpisko spēļu laikā komandu sporta veidā pozitīvas dopinga analīzes tiek konstatētas vairāk nekā vienam sportistam, vienība var tikt diskvalificēta vai pret to var vērst citas sankcijas.

Latvijas iepriekšējie oficiālie olimpiskie dopinga konstatēšanas gadījumi bija 2000.gada Sidnejas Olimpiādē airētājam Andrim Reinholdam, kā arī 2002.gadā pirms Soltleiksitijas olimpiskajām spēlēm bobslejistam Sandim Prūsim, kas gan toreiz neliedza viņam startēt spēlēs.

Uz augšu
Back