Daugaviņš lielisks; Latvija uz PČ dodas ar uzvaru pret Slovākiju

Latvijas hokeja izlase savā pēdējā pārbaudes spēlē pirms maijā gaidāmā pasaules čempionāta sestdien Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra duelī ar 3:2 (0:0, 1:0, 1:2, 0:0, 1:0) savā laukumā pēcspēles metienu sērijā pieveica Slovākiju. Latvijas izlases rindās abus vārtus pamatlaikā guva Kaspars Daugaviņš, bet pēcspēles metienos latvieši bija pārāki ar 2:0.

Kaut spēles sākumā pārsvars piederēja Slovākijas izlasei, divas reizes piecu minūšu laikā noraidījumus pamanījās nopelnīt Ričards Pāniks, kurš ikdienā spēlē Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienībā Toronto «Maple Leafs». Turpinājumā jau Latvijas izlase darbojās daudz bīstamāk, tomēr sekmīgs bija arī Slovākijas vārtsargs Jāns Laco.

Otrās trešdaļas sākumā izteikts pārsvars Slovākijai, tomēr tās otrajā pusē rezultāts izlīdzinājās, bet 16.minūtē Daugaviņš vairākumā pēc laba metiena atklāja rezultātu.

Trešās trešdaļas astotajā minūtē ātrajā uzbrukumā pēc Laura Dārziņa piespēles Daugaviņš guva vēl vienus vārtus, panākot 2:0. Pēc šāda notikumu pavērsiena Latvijai piederēja pārsvars, tomēr septiņas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām pēc pozicionālas kļūdas Libors Hudāčeks no vārtu priekšas panāca 1:2. Turpinājumā pārsvars bija Slovākijai, kas priekšpēdējā minūtē izrāva neizšķirtu, kad pēc pozicionāla uzbrukuma izcēlās kādreiz Rīgas «Dinamo» komandā spēlējušais Tomāšs Surovijs.

Pagarinājumā bīstamāk uzbruka Latvijas hokejisti, tomēr rezultāts nemainījās. «Bullīšu» sērijā Latvijai pa reizei precīzi bija Dārziņš un Daugaviņš, nodrošinot mājiniekiem panākumiem.

Par labākajiem spēlētājiem mačā tika nosaukti Daugaviņš un Laco.

Šajā mačā Latvijas izlases vārtus sargāja Ervīns Muštukovs, bet ārpus pieteikuma bija palikuši vārtsargs Jānis Kalniņš, aizsargi Jānis Andersons, Renārs Demiters un Māris Jass, kā arī uzbrucēji Lauris Bajaruns un Koba Jass.

Vārtu guvēji: 1:0 Kaspars Daugaviņš (Galviņš, Dārziņš) (15:45), 2:0 Kaspars Daugaviņš (Dārziņš, Sotnieks) (26:14), 2:1 Ļubomirs Hudāčeks (Daloga, Dano) (42:34), 2:2 Tomašs Surovijs (Hudačeks, 58:37), 3:2 Kaspars Daugaviņš (65:00, p.m.).

Pēc piektdienas mača Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis atzina, ka ar pirmās spēles pret Slovākiju sastāvu Latvijas izlase varētu aizvadīt arī pasaules čempionāta pirmo maču pret Kanādas izlasi, slavējot hokejistus par pašatdevi.

Piektdienas spēlē Latvijas hokeja izlase pārtrauca četru zaudējumu sēriju.

Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionātam tiks nosaukts pirmdien.

Pasaules čempionāts no 1. līdz 17.maijam risināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija A apakšgrupā tiksies ar Zviedriju, Kanādu, Čehiju, Šveici, Franciju, Vāciju un Austriju.

Latvijas hokeja izlases sastāvs sestdienas spēlei pret Slovākijas valstsvienību:

vārtsargi - Ervīns Muštukovs (Olborgas «Pirates», Dānija), Edgars Masaļskis («Ambri-Piotta», Šveice);

aizsargi - Kristaps Sotnieks, Oskars Cibuļskis, Krišjānis Rēdlihs, Aleksandrs Jerofejevs (visi - Rīgas «Dinamo»), Maksims Širokovs (Martiņī «Red Ice», Šveice), Guntis Galviņš (Bolcāno «Foxes», Itālija), Ēriks Ševčenko (Karagandas «Sariarka», Kazahstāna);

uzbrucēji - Rodrigo Ābols («Rīga»), Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs, Kaspars Saulietis (visi - Rīgas «Dinamo»), Jānis Sprukts («Fribourg-Gotteron», Šveice), Armands Bērziņš (Bruniko «Val Pusteria», Itālija), Kaspars Daugaviņš (Maskavas «Dinamo», Krievija), Roberts Lipsbergs (Sietlas «Thunderbirds», ASV), Ņikita Jevpalovs (Blēnvilas-Buābriānas «Armada», Kanāda), Roberts Jekimovs (Mitišču «Atlant», Krievija).