Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijas IV Olimpiāde 2016. gadā notiks Valmierā

TVNET
Latvijas IV Olimpiāde 2016. gadā notiks Valmierā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Trešdien, 25.martā, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas sesijas laikā tika parakstīts līgums par Latvijas IV Olimpiādes rīkošanu Valmierā. Valmiera bija vienīgā kandidāte, kas pretendēja uz IV Olimpiādes rīkošanu un LOK Ģenerālās asamblejas dalībnieki Valmieras kandidatūru atbalstīja vienbalsīgi, informē LOK preses dienests.

«Valmiera ir pilsēta ar bagātām un ilgstošām sporta tradīcijām, tā ir viena no sportiski aktīvākajām pilsētām Latvijā, kur vairāk nekā 25% jauniešu iesaistās dažādās sportiskās nodarbēs,» pēc tiesību iegūšanas izteicās Valmieras domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums. «To veicinājusi pieejamā sporta infrastruktūra, līdzšinējais darbs un pašvaldības atbalsts sportam, kas ļāvis daudziem sportistiem sasniegt arī visaugstākās profesionālā sporta virsotnes, nesot Valmieras vārdu tālu ārpus valsts robežām. Vidzemnieki ir lepni par saviem olimpiešiem, kas dzīvojuši un trenējušies tepat, viņu panākumiem un izcīnītajām godalgām Olimpiskajās spēlēs. Mūsu sportistu pasaules mēroga panākumi veido Valmierā īpašu sportisko auru un atmosfēru, ko vēlamies ļaut sajust sportistiem, kas atbrauks uz Latvijas IV Olimpiādi 2016.gadā Valmierā.»

«Esmu pārliecināts, ka mūs nākamā gada vasarā sagaidīs ļoti aizraujošas un labi noorganizētas Olimpiādes sacensības Valmierā», tā pēc līguma parakstīšanas izteicās LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. «Valmieras pilsēta jau šobrīd ir apliecinājusi, ka profesionālā un kvalitatīvā līmenī spēj organizēt lielas nacionālas un starptautiskas nozīmes sacensības. Ģenerālmēģinājums būs jau šajā vasarā, kad Valmierā un Cēsīs notiks Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde 2015. Apsveicu Valmieras pilsētu ar tiesību iegūšanu un vēlu izturību IV Olimpiādes organizēšanā.»

Latvijas IV Olimpiādē tiks aizvadītas sacensības 26 olimpiskajos vasaras sporta veidos, savukārt kā izvēles sporta veidu, kas nav Olimpisko sacensību programmā, Valmiera ir izvēlējusies iekļaut florbolu. Paredzēts, ka Olimpiādes sacensības Valmierā un citās Latvijas pilsētās notiks 2016.gada 1.-3. jūlijā.

Konkurss par tiesībām rīkot Latvijas IV Olimpiādi norisinājās divās kārtās. Pirmajā kārtā Valmieras pilsētas pašvaldība LOK iesniedza rakstisku pieteikumu-motivācijas vēstuli par tiesībām rīkot IV Latvijas Olimpiādi. Februārī tika saņemts rakstisks LOK uzaicinājums piedalīties konkursa 2. kārtā.

Latvijas Olimpiāde ir valsts mēroga uz olimpiskiem principiem balstītas kompleksas sporta sacensības, kurās piedalās novadu un republikas pilsētu komandas. Tās mērķis ir noteikt Latvijas labākos sportistus vasaras olimpiskajos sporta veidos.

Latvijas Olimpiāde notiek reizi četros gados. 2004.gadā un 2008.gadā Latvijas Olimpiāde notika Ventspilī, savukārt 2012.gadā – Liepājā.

Šogad no 3. līdz 5. jūlijam Valmierā un Cēsīs norisināsies Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde, kurā piedalīsies novadu un republikas nozīmes pilsētu komandas. Sacensību mērķis ir noteikt labākos Latvijas jaunos sportistus olimpiskajos sporta veidos. Vienlaikus sportisti sacentīsies par tiesībām pārstāvēt Latviju Eiropas Jaunatnes olimpiādē, kas notiks Gruzijas pilsētā Tbilisi.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu