Taisons: Meivezera cīņas stils varētu būt neefektīvs pret Pakiao

Floids Meivezers

FOTO: AFP/LETA

Neuzvarētā amerikāņu pusvidējā svara boksera Floida Meivezera ierastais konservatīvais stils varētu nebūt efektīvs maijā gaidāmajā cīņā pret filipīniešu bokseri Maniju Pakiao, uzskata bijušais smagsvara čempions Maiks Taisons.

«Meivezers ne tuvu nav tas cīnītājs, kurš izdara 100 sitienus raundā,» skaidroja Taisons. Viņš uzsvēra: lai uzvarētu Pakiao, ir jābūt ļoti uzbrūkošam bokserim. «Meivezers ir vairāk mierīgā tipa cīnītājs, viņš rūpīgi apdomā katru sitienu un tad ieliek spēku tajā. Pakiao turpretī ļoti daudz pārvietojas, ir aktīvs.»

«Meivezeram ir jācīnās. Ja viņš negūs punktus, raundā viņš zaudēs,» piebilda Taisons. «Ja viņš atkāpsies, viņš arī zaudēs raundu.»

Savukārt pieredzējušais Evanders Holifīlds atklāja, ka gaidāmo bokseru spēkošanos vēros klātienē.

«Nezinu, kurš uzvarēs šajā cīņā,» atzina četrkārtējais smagsvara čempions Holifīlds, uzsverot, ka cīņas rezultātu nevar paredzēt abu sportistu atšķirīgā cīņas stila dēļ. «Būtu gatavs maksāt, lai redzētu šo maču. Lūk, cik lieliska cīņa tā būs.»

«Vienīgais veids, kā Pakiao varētu uzvarēt, ir iedzenot Meivezeru stūrī,» uzskata Holifīlds, taču īsti netic, ka filipīnietim tas varētu izdoties.

Bukmeikeri 2.maijā gaidāmajā cīņā uzvaru paredz Meivezeram.

Iepriekš Meivezers nav kautrējies kritizēt Pakiao cīņas stilu, taču pats filipīnietis uzsvēra, ka amerikānis, kad satiks viņu ringā, jutīs atšķirību no tā, kas redzēts televīzijas ekrānā.

Sagaidāms, ka šis būs visu laiku dārgākais boksa mačs.

Jau tika vēstīts, ka Pakiao piekritis saņemt vien 40% no peļņas, pārējos 60% atstājot Meivezeram. Pēc neoficiālas informācijas, šādi bokseri varētu sadalīt 200 miljonus dolāru (184 miljonus eiro).

Tieši Pakiao nevēlēšanās iziet dopinga kontroli bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc prognozētā cīņa tā arī nenotika 2009. un 2010.gadā, kad puses arī bija tuvu tam, lai panāktu vienošanos.

Meivezers, kuram februārī palika 38 gadi, pašlaik ir čempions Pasaules Boksa padomes (WBC) un Pasaules Boksa asociācijas (WBA) versijās, bet savā karjerā viņš uzvarējis visās 47 cīņās, turklāt 26 no tām pabeidzis ar nokautu. Amerikānis vairākkārt atzīts par pelnošāko sportistu pasaulē.

Savukārt 36 gadus vecais Pakiao ir pirmais un vienīgais bokseris pasaulē, kurš spējis kļūt par pasaules čempionu astoņās dažādās versijās. Viņš karjerā 64 cīņās ticis pie 57 uzvarām, turklāt 38 no tām ar nokautu.

Uz augšu