Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

SEB MTB maratona dalībniekiem būs iespēja ziedot SOS bērnu ciemata iemītniekiem

TVNET
SEB MTB maratona dalībniekiem būs iespēja ziedot SOS bērnu ciemata iemītniekiem
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Zigismunds Zālmanis

Līdz riteņbraukšanas sacensību seriāla – SEB MTB maratona – jaunās sezonas sākumam atlikuši mazāk nekā divi mēneši. Šogad gaidāmi vairāki būtiski jaunumi: SEB MTB maratona Siguldas posms nākamgad būs arī Eiropas čempionāts. Tikmēr organizatori aicina velobraucējus, piesakoties sacensībām, dot savu ieguldījumu Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas labdarības mērķu sasniegšanai, informē organizatori.

SEB MTB maratona rīkotājs Igo Japiņš: «Man ir patiess prieks, ka SEB MTB maratons laika gaitā izaudzis līdz tādam līmenim, ka tā ietvaros jau nākamgad norisināsies Eiropas čempionāts maratonā. Runājot par šo sezonu, varam sacīt, ka dalībniekus gaida vairāki labi jaunumi. Viens no tiem ir saistīts ar jaunu starta koridoru sistēmu, kas ļaus neatkrist uz beigām nākamajā posmā tiem dalībniekiem, kuriem nāksies izstāties vai izlaist posmu. Tāpat esam aptvēruši arī jaunas vietas. Piedzīvojumi, jauni draugi, kad var aizmirst ikdienas rūpes, tas viss ir SEB MTB maratonos!»

SEB bankas valdes loceklis Kārlis Danēvičs: «SOS Bērnu ciematu asociācija, tāpat kā MTB maratons, jau ilgstoši ir SEB bankas partneri. Esam gandarīti, ka šogad esam raduši iespēju tos vienot, aicinot arī velobraucējus atbalstīt Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas darbu un ziedot tās aprūpē esošo jauniešu interešu izglītībai. To saskatām kā pievienoto vērtību – šogad SEB MTB maratonā papildus sportiskām aktivitātēm, ar kurām katrs rūpējamies par savu veselību, veloentuziastiem ir iespēja arī dot savu pienesumu sabiedrībai svarīgu mērķu sasniegšanā.»

Arnis Pētersons: «Arī es nāku no SEB MTB maratona, kurā ir iegūta ļoti liela pieredze. Šobrīd esmu viens no četriem kandidātiem uz Olimpiskajām spēlēm XCO krosā. Tas arī būs viens no maniem galvenajiem mērķiem. Nesen esam sākuši treniņus ārā ar riteņiem. Eiropas čempionāts MTB maratonā Latvijas sportam ir jauns pavērsiens, kas dos papildu motivāciju trenēties vietējiem braucējiem.»

SEB MTB maratonā 2015. gada sezonā paredzēti septiņi posmi. Šogad pirmo reizi sacensību posmi tiks aizvadīti Talsos un Ikšķilē. Savukārt Siguldas posms, kur nākamgad tiks aizvadīts Eiropas čempionāts, iekļauts UCI MTB maratonu sērijas kalendārā.

Visos sacensību posmos ikvienam aktīvās atpūtas cienītājam būs iespēja izmēģināt spēkus kādā no četriem braucieniem – izaicinošajā Skandi motors distancē, aizraujošajā Virši – A braucienā, vērtīgajā Mammadaba veselības distancē vai pozitīvām emocijām pārpilnajās bērnu sacensībās.

SEB MTB maratona rīkotāji ir uzlabojuši starta koridoru sistēmu, ļaujot automātiski nezaudēt starta vietas tiem, kuri būs spiesti kādu no posmiem izlaist. Tāpat īpaši aicināti atgriezties ir velo entuziasti, kuri izlaiduši vienu vai divas sezonas. Arī viņiem starta koridors tiks aprēķināts pēc koeficienta.

Pagājušajā gadā SEB MTB maratonā kopumā startēja teju 5000 riteņbraucēju. Teju katrā posmā dalībnieku skaits sniedzās pāri 2000 azartisku un izaicinājumus meklējošu cilvēku.

Mājas lapā www.velo.lv ir sākusies reģistrācija jaunajai sezonai, kur atrodams arī nolikums. Ikvienam velobraucējam, piesakot savu dalību sacensību mājas lapā www.velo.lv, būs iespēja ziedot līdzekļus Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijai. Dalībnieki, kuri būs ziedojuši labdarības mērķiem, saņems īpašas atpazīšanas zīmes.

Eiropas čempionāts MTB maratonā Latvijā norisināsies pirmo reizi. Šīs sacensības tiek rīkotas vienu reizi gadā kādā no Eiropas valstīm. Latvijai tik augsta līmeņa sacensību organizēšana, kurā piedalās pasaules elites MTB maratonisti, uzticēta, ņemot vērā tradīcijām bagāto MTB maratonu riteņbraukšanas kultūru un plašo velosporta cienītāju loku. Turklāt Siguldas novads sevi apliecinājis kā augsta līmeņa starptautiskajiem sporta pasākumiem piemērotu norises vietu, kas sacensību norisi spēj nodrošināt visaugstākajā līmenī.

Eiropas čempionāta posma trase vīsies skaistās, bet vienlaikus pietiekami sarežģītās Gaujas senlejas apvidū. Jau šogad varēsim iepazīt Eiropas čempionāta trasi, jo organizatori darīs visu, lai šā gada trase maksimāli tuvotos čempionāta trasei.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu