Somijas izlase gavilē, Krievijai olimpiāde beigusies (255)

Negaidītu uzvaru Soču olimpisko spēļu hokeja turnīra 1/4 fināla mačā trešdien izcīnīja Somijas hokeja izlase, kas ar rezultātu 3:1 pārspēja mājinieci Krieviju.

Rezultātu mača 8.minūtē vairākumā atklāja Krievijas uzbrucējs Iļja Kovaļčuks, bet izlīdzinājumu Somija panāca nepilnas divas minūtes vēlāk, kad pēc lieliskas individuālās meistarības precīzs bija Jūhamati Āltonens.

Vadībā Somijas komanda izvirzījās divas minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām, vārtus gūstot 43 gadus vecajam Tēmu Selanē.

Savukārt punktu šajā mačā pielika Mikaēls Granlunds, kurš vairākumā otrajā periodā panāca 3:1 un palīdzēja savai vienībai tikt pie fantastiskas uzvaras.

Lielisks šodien vārtus bija soms Tūka Rasks. Viņš atvairīja 37 no 38 pretinieku metieniem.

Pusfinālā Somijas izlase spēkosies ar Zviedrijas valstsvienību, kas ceturtdaļfinālā ar rezultātu 5:0 sagrāva Slovēnijas hokejistus.

Šovakar ceturtdaļfinālos savā starpā vēl tiksies Kanāda un Latvija, bet ASV mērosies spēkiem ar Čehijas komandu.