Āboltiņa: Ja valsts sportistiem nevar sniegt pietiekamu finansiālo atbalstu, svarīgi vismaz amatpersonām paust savu attieksmi

Ja valsts sportam ne vienmēr var sniegt pietiekamu finansiālo atbalstu, svarīgi, lai vismaz amatpersonas ar savu klātbūtni pauž tam atbalstu, uzskata Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), kura ceturtdien sāka savu vizīti Sočos.

Kā ziņots, Latvijas kamaniņu braucēji Soču Olimpiādē divu dienu laikā ieguvuši divas medaļas - trešdien brāļi Andris un Juris Šici izcīnīja bronzu kamaniņu divnieku sacensībās, bet ceturtdien vēl viena bronza tika izcīnīta komandu stafetē, kurā ar Šiciem brauca arī Elīza Tīruma un Mārtiņš Rubenis.

«Skatījos, kā raud treneri, un man arī bija asaras. Prieks par visiem sportistiem - gan Elīzu, kurai šīs bija pirmās olimpiskās spēles, gan Mārtiņu, kurš paziņojis, ka viņam pēdējās.

Šī ir skaista dāvana ikvienam sporta cienītājam

un, pirmkārt, pašiem sportistiem,» sarunā izteicās Saeimas priekšsēdētāja. «Atrasties tik tuvu sportistiem bija fantastiski, bet uztraukums klātienē ir lielāks nekā pie televizora.»

Kā ziņots, Āboltiņa Sočos atrodas neapmaksātā atvaļinājumā un uzturēsies tur līdz svētdienai. Viņa šajā laikā apņēmusies gan atbalstīt Latvijas sportistus, gan paskatīties sporta veidus, ko Latvijā klātienē nevar redzēt.

«Vienmēr esmu atbalstījusi sportu, un arī mans vīrs beidzis Murjāņu Sporta ģimnāziju un ir sportisks.

Amatpersonām sports ir jāatbalsta,

un esmu to vienmēr centusies darīt,» izteicās Āboltiņa. «Esmu bijusi klātienē gan kamaniņu sporta pasākumos Siguldā, gan Eiropas autorallija čempionāta posmā Liepājā. Tas parāda amatpersonu attieksmi pret notiekošo. Valsts varbūt ne vienmēr to spēj atbalstīt pietiekami materiāli, tāpēc svarīgi, lai amatpersonas par to, kas notiek mūsu valstī, vismaz šādi paustu savu attieksmi.»

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā Sočos uzturējās arī Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, kurš piedalījās olimpisko spēļu atklāšanas pasākumos.

Uz augšu