Trīskārtējie olimpiskie medaļnieki brāļi Šici vēlas ātrāk pie savām ģimenēm

FOTO: AP/Scanpix

Nu jau par trīskārtējiem olimpiskajiem medaļniekiem kļuvušie kamaniņu braucēji - brāļi Andris un Juris Šici, pēc ceturtdien olimpiskajās spēlēs gūtā panākuma komandu stafetē, neslēpa, ka viņiem ir milzīgs prieks par visu komandu, taču atzina, ka ļoti vēlas pēc iespējas ātrāk tikt mājās pie savām ģimenēm.

«Mums ir bijusi gara sezona, bet mājās ir mazi bērniņi, sievas, kas ilgi nav redzētas. Bērniņi aug griezdamies, tāpēc gribas pēc iespējas ātrāk mājās un izbaudīt katru mirkli ko varam,» aģentūrai BNS sacīja Vankūveras olimpisko spēļu sudraba medaļnieks un divkārtējs Soču olimpisko spēļu bronzas goalgas ieguvējs Juris Šics.

Savukārt Andris Šics atklāja, ka pēc trešdien izcīnītās trešās vietas divnieku sacensībās, mājinieki ne tikai pauduši prieku par panākumu, bet vēlējuši arī veiksmīgu startu komandu stafetē. «Viņi [mājinieki] novēlēja veiksmi, un ieteica pārdomāt visas vietas, kur varam kļūdīties , kā arī novēlēja, lai visai komandai viss izdodās. Tagad ir lieliskas emocijas un milzīgs prieks par visu komandu, jo šīs medaļas ir smaga darba rezultāts,» atzina Andris Šics.

Viņš arī pateicās komandas treneriem un atbalstītājiem. «Vakar [trešdien] ieguvām pārliecību, ka varam uzrādīt labu rezultātu arī komandu cīņā, tāpēc stafetē vēlējāmies parādīt vēl labāku sniegumu. Pēc vakardienas sacensībām centāmies pēc iespējas ātrāk tikt olimpiskajā ciematā, aizbraucām mājās, salikām kamanas noliktavā, pazvanījām mājiniekiem un mēģinājām iet gulēt. Protams, bija grūti aizmigt, jo saviļņojums bija liels. Pašam likās, ka neesmu pavisam gulējis, taču no rīta viss bija kārtībā, iespējams, ka es tikai sapņoju, ka neguļu,» smēja Andris Šics.

Piektdien brāļiem Šiciem tiks pasniegtas katram pa divām bronzas medaļām. Apbalvošana notiks olimpiskajā parkā Medaļu laukumā. Vispirms plkst. 18.22 pēc Latvijas laika Šiciem kaklā tiks kārtas medaļas par divnieku sacensībām, bet plkst. 18.37 viņi uz goda pjedestāla dosies kopā ar Elīzu Tīrumu un Mārtiņu Rubeni.

Ceturtdien, brīdī, kad bronzas medaļnieki sniedza intervijas Latvijas žurnālistiem, viņus sazvanīja un pateicības vārdus teica arī Latvijas prezidents Andris Bērziņš, bet pirms tam katru samīļoja arī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, kura Sočos ir ieradusies neapmaksāta atvaļinājuma laikā. «Tas ir kaut kas fenomenāls, es jūs visus apsveicu. Es jutu, ka kaut kam labam ir jābūt. Cepuri nost un kāju virsū, lai jums visiem veicās arī turpmāk,» sacīja Bērziņš.

Jau ziņots, ka Latvijas kamaniņu braucēji Elīza Tīruma, Mārtiņš Rubenis un divnieka ekipāža Andris Šics/Juris Šics ceturtdien izcīnīja Soču olimpisko spēļu bronzu stafetē, kura olimpiskajā programmā ir iekļauta pirmo reizi šī sporta veida vēsturē.

Par pirmajiem olimpiskajiem čempioniem šajā disciplīnā kļuva vācieši Natālija Geizenbergere, Felikss Lohs un Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, kuri iepriekšējās dienās bija izcīnījuši zelta medaļas attiecīgi sieviešu, vīriešu un divnieku sacensībās. Sudraba medaļas ieguva mājinieki krievi, bet Latvijas komanda par vienu sekundes desmitdaļu apsteidza 4.vietu ieņēmušo Kanādu.

Uz augšu