Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Krievi sajūsmā par Latvijas māju Sočos

FOTO: "Latvijas māja" Sočos

Sočos izveidotās «Latvijas mājas» atklāšanas pasākums izpelnījies labu vērtējumu ne tikai no latviešiem, bet arī citu tautību pārstāvjiem. Mājas dīdžejs Arturs Mednis portālam TVNET pastāstīja, ka par «Latvijas mājas» atmosfēru sajūsmā bijuši arī viesi no citām valstīm.

Dīdžejs stāstīja, ka «Latvijas mājas» atklāšana svētdien izvērtās par ļoti jauku un «superīgu» pasākumu. Tajā valdīja ļoti draudzīga un patīkama atmosfēra. Cilvēki runājās, baudīja latviešu uzkodas un priecājās par labo mūziku, par ko rūpējās no Latvijas atbraukušie mākslinieki, piemēram, Linda Leen un Kaspars Zemītis.

Atmosfēra bija tik laba, ka to pat nevar vārdos izstāstīt.

«Latvijas mājas» atklāšanas pasākumā piedalījās ne tikai mūsu sportisti, bet arī no Latvijas atbraukušie brīvprātīgie, kā arī viesi no Krievijas fanu mājas.

Lielās Krievijas fanu organizācijas pārstāvji, tostarp prezidents, uz «Latvijas mājas» atklāšanu ieradās, jo jau iepriekš viņiem bija izveidojušās labas attiecības ar Latvijas faniem, kā arī Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāvji apmeklēja «Krievijas mājas» atklāšanas pasākumu. Svētdien pie latviešiem ieradās arī Krievijas transporta ministrs.

Krievi latviešiem uzdāvināja vienu no 1980.gada olimpisko spēļu lāpām.

«Latvijas mājas» viesībās piedalījās arī kāda latviete, kura patlaban dzīvo Sočos.

FOTO: LOK

Par pasākuma pozitīvo novērtējumu varot spriest arī no viesu atsauksmēm. Promejot daudzi, tostarp no citām valstīm, jautājuši pēc ielūgumiem, lai arī turpmāk varētu apmeklēt «Latvijas māju».

Latvijas popularizētāji Sočos par to ļoti priecājas, jo «Latvijas māja» neatrodas visizdevīgākajā pilsētas vietā. Līdz ar to var prognozēt, ka tuvākajās dienās diez vai to «gāzīs apkārt» lieli apmeklētāju bari.

Mednis arī pastāstīja, ka bijušais rīdzinieks, šobrīd populārais Krievijas radio un televīzijas raidījumu vadītājs Alekss Dubass, kurš šajās dienās uzturas «Latvijas mājā», atradis publikāciju par «Krievijas mājas» atklāšanu. Šajā materiālā pieminēta arī «Latvijas mājā» valdošā labā atmosfēra.

Raksts par Latvijas māju

Viesus svētdien cienāja ar produktiem, kas bija speciāli atvesti no Latvijas, piemēram, šprotēm, nēģiem, siļķēm un citiem gardumiem, kas raksturīgi Latvijas virtuvei, bet ko mūsu iedzīvotāji ikdienā nemaz tik daudz un bieži neēd. Varot secināt, ka ārzemēs Latvijas tradicionālie ēdieni garšojot labāk un Latvijā to garšu pat lāgā nenovērtējot.

Labi sadzīves apstākļi

Dīdžejs arī izteica pozitīvu vērtējumu par latviešu dzīves apstākļiem Sočos. Pirmajā dienā radās nelielas problēmas ar karsto ūdeni, bet jau pavisam ātri tās tika novērstas.

Es tiešām nevaru atrast neko sliktu.

Ņemot vērā iepriekš internetā klejojošās bildes ar savdabīgajām Soču labierīcībām, vairāki Latvijā palikušie draugi lūguši nofotografēt tur esošās tualetes. Realitātē tās esot parastas un normālas tualetes.

FOTO: LOK

Atklāšanas iespaidīgais vēriens

Mednis piedalījās arī piektdienas vakarā notikušajā olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā, kas viņam ļoti patikusi.

Tas bija lielākais un iespaidīgākais šovs, ko esmu redzējis.

Viņš to salīdzināja ar Dziesmu svētkiem, kuru organizācijā iesaistīts liels skaits cilvēku.

Olimpiādes atklāšana bijusi ļoti pārdomāta un organizēta. Kopumā tā patikusi arī citiem latviešiem. Protams, dažādi slāviskā slavinājuma momenti patikuši mazāk, taču tie esot loģiski. Arī citas valstis, kur iepriekš notikušas olimpiskās spēles, popularizējušas sevi.

Medņa vērtējumā, atklāšanas ceremonijā krievi par sevi stāstījuši gaumīgi. Atklāšana bijusi inteliģenta, nevis brutāla. Pēc šova viņi pat sprieduši, ka, iespējams, vidusmēra Krievijas iedzīvotāji no attālākajiem rajoniem varēja neuztvert un nesaprast šova būtību.

FOTO: "Latvijas māja" Sočos

Šīs ir Medņa pirmās klātienē apmeklētās olimpiskās spēles, taču viņš iepriekš apmeklējis ļoti daudz dažādu masu pasākumu. Varot teikt, ka

organizācija atklāšanas šovā bijusi ļoti augstā līmenī.

Piemēram, dodoties uz stadionu, neesot nācies stāvēt lielos satiksmes sastrēgumos. Arī nokļūšana tribīnēs noritējusi bez sarežģījumiem, neskatoties uz milzīgajiem cilvēku pūļiem. Šajā ziņā liels paldies jāsaka gan pasākuma organizētājiem, gan daudzajiem brīvprātīgajiem, kuri bija sastopami ik uz soļa.

Pēc grandiozās atklāšanas ceremonijas apmeklētāji devušies atpakaļ uz savām naktsmītnēm. Mednis pauda patīkamu pārsteigumu, ka arī atgriešanās noritējusi raiti un bez lieliem sastrēgumiem.

Arī drošības pasākumi īstenoti profesionāli augstā līmenī.

Apmeklējot pasākumu norises vietas, Mednis bijis pārsteigts par olimpiskās pilsētas lielumu un vērienīgumu. Dažviet pat bijis grūti noticēt, ka tas viss celts tikai olimpiādei. «Var redzēt, ka Krievija šeit ir atvēzējusies.»

Apmeklētājus izklaidē ar gaumīgu humoru

Dīdžejs teica pozitīvus vārdus par to izklaidējošo pasākumu, ko nedemonstrēja TV skatītājiem, bet kas notika stundu pirms oficiālās atklāšanas ceremonijas sākuma. Pasākums bijis veidots ar humoru un interesanti. Piemēram, tajā uzstājies Krievijas miliču koris un mūzikas grupa «Tatu».

Uz augšu
Back