Zirne 14.vietā PK posmā Altenbergā; Geisenbergere triumfē kopvērtējumā

Ulla Zirne FOTO: LETA

Latvijas jaunā kamaniņu braucēja Ulla Zirne svētdien ierindojās 14.vietā Vācijas trasē Altenbergā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas priekšpēdējā - astotajā - posmā.

Zirne 14.vietā atradās jau pēc pirmā brauciena, bet otrajā viņa uzrādīja 15. rezultātu, tomēr summā saglabāja to pašu pozīciju.

Uzvaru guva pārliecinošā šīs sezonas kopvērtējuma līdere Natālija Geisenbergere no Vācijas, kurai Zirne divu braucienu summā zaudēja 1,531 sekundi.

Vācijas sportistes aizņēma visu goda pjedestālu - otrā palika Tatjana Hifnere, bet trešā bija Dajana Eitbergere.

Pēc šī panākuma Geisenbergere garantēja triumfu Pasaules kausa kopvērtējumā, turklāt viņa to paveikusi trešo sezonu pēc kārtas. Vācijas kamaniņu braucējas Pasaules kausu ieguvušas ik reizi kopš 1999.gada, bet 1982.gadā to paveica Latvijas sportiste Vera Zozuļa.

Ceļgala traumas dēļ šajā posmā nepiedalījās Latvijas labākā kamaniņu braucēja Elīza Tīruma.

Etaps svētdien noslēgsies ar jauno Sprinta kausu, kas sāksies plkst.13.45 pēc Latvijas laika.

Sprinta sacensībās uzvarētājs tiek noskaidrots pēc viena brauciena, turklāt laika atskaite sākas nevis no starta vietas, bet gan aptuveni 100 metrus pēc tā, kad kamaniņu braucēji jau ir ieskrējušies. Lai attīstītu kamaniņu sporta veidu, sprinta kausa izcīņa jau pagājušajā sezonā tika ieviesta kā inovatīvs risinājums, kas šosezon tiek papildināts.

Sprinta kausā piedalās tikai pasaules 15 labākie kamaniņu braucēji vīriešu, sieviešu un divnieku konkurencē.

Sestdien augsto trešo vietu divnieku sacensībās izcīnīja brāļi Andris un Juris Šici, kamēr Inārs Kivlenieks parūpējās par nelielu pārsteigumu un bija piektais kungu sacensībās.

Pēc Altenbergas posma Pasaules kausa apritē atliks vēl tikai viens etaps, kas pēc nedēļas risināsies olimpiskajā Soču trasē, turklāt tas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts.

    Uz augšu
    Back