Latvijas kamaniņu braucējiem neveiksmīga stafete PČ Siguldā

Kamaniņu braucēji Juris un Andris Šici FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijas stafetes komanda svētdien ar neveiksmīgām sacensībām noslēdza Siguldā notikušo 45.pasaules čempionātu kamaniņu sportā. Mūsu komanda šajās sacensībās ierindojās septītajā vietā, bet par pasaules čempioniem tika kronēta titulētā Vācija, kas mājiniekus latviešus apsteidza par 1,638 sekundēm.

Latvijas komandā pirmais posms, kurā startēja Elīza Tīruma, nebija veiksmīgs, jo vienā no trases daļām viņa pieļāva kļūdu, kas prasīja diezgan daudz laika, tāpēc pat gana sekmīgi braucieni no Ināra Kivlenieka un divnieka Andra un Jura Šicu puses nevarēja manāmi uzlabot Latvijas pozīcijas.

Vācija ar Natāliju Geisenbergeri, Fēliksu Lohu un divnieku Tobiasu Vendlu un Tobiasu Ārltu sastāvā par pasaules čempioniem kļuva dramatiskā cīņā, tikai par 0,082 sekundēm apsteidzot Krieviju. Trešie tikmēr bija Kanāda.

«Kopumā nobraucām labi, patīkami braukt pa tik kvalitatīvu trasi. Šodien patika brauciens, labi jutāmies,» pēc sacensībām sacīja Andris Šics, kuram piekrita arī brālis Juris. «Naktī gaisa temperatūra bija mīnusos, tāpēc vieglāk sagatavot trasi. Šoreiz ledus bija tīrāks.»

Savukārt apmierinājumu ar savu braucienu pauda Kivelnieks.

«Man bija viena maza kļūda, bet nenozīmīga. Ar savu braucienu esmu apmierināts.

Pasaules čempionāts noorganizēts labākais, kādā esmu bijis, un to saka arī visi sportisti. Atzīme čempionātam jādod augstākā,» uzsvēra latvietis.

Pērnā gada Soču olimpiskajās spēlēs Latvijas stafetes komanda ar Mārtiņu Rubeni, Andri un Juri Šiciem, kā arī Elīzu Tīrumu izcīnīja bronzu.

Pirmā diena Latvijai pasaules čempionātā arī nebija pārāk sekmīga.

Divniekiem Šici izcīnīja sesto vietu, Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš ierindojās desmitajā vietā, bet jaunā ekipāža Kristens Putins un Kārlis Krišs Matuzels palika 19.vietā.

Savukārt dāmām ar kājas traumu startējošā Elīza Tīruma ieņēma 13.vietu, jaunās Kendija Aparjode un Alise Evelīna Mitkus ierindojās attiecīgi 26. un 33.vietā, bet Ulla Zirne otrajā braucienā piedzīvoja smagu kritienu.

Tikmēr svētdien notikušajās vīriešu sacensībās Rikam Kristenam Rozītim pēc konkurentu kļūdām izdevās tikt pie sudraba U-23 vērtējumā un kopējā vērtējumā noslēgt pirmo desmitnieku pasaules čempionātā. Tikmēr Inārs Kivlenieks bija 12.pozīcijā, bet nesen no smadzeņu satricinājuma atlabušais Artūrs Dārznieks finišēja 15.vietā. Kā vienīgais no latviešiem otrajam braucienam nekvalificējās Kristers Aparjods, kurš palika uzreiz ar strīpas, pirmajā braucienā finišu sasniedzot 26.pozīcijā.

Traumas dēļ nepalīdzēs vīru braucējs Kristaps Mauriņš.

Latvijas izlasi šajās sacensībās kopumā pārstāvēja 14 sportisti, bet pavisam uz starta devās 123 sportisti no 19 valstīm.

Iepriekšējo reizi pasaules čempionāts Siguldas trasē risinājās 2003.gadā, turklāt tā divas reizes uzņēmusi arī Eiropas čempionātu. 2003.gadā sudrabu izcīnīja Mārtiņš Rubenis, kā arī jauktā stafetes komanda, kurā ar Rubeni brauca arī Anna Orlova un Zigmārs Berkolds/Sandris Bērziņš.

      Uz augšu
      Back