Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

FIFA ļauj Kosovas futbola izlasei aizvadīt draudzības spēles

FOTO: Reuters/ScanPix

Starptautiskā futbola federācija (FIFA) pirmdien atļāva organizācijas dalībvalstīm aizvadīt draudzības spēles pret Kosovas izlasēm un klubiem.

FIFA prezidenta Zepa Blatera vadītā organizācijas ārkārtas komiteja lēmumu pieņēma pēc piektdien notikušās tikšanās ar Kosovas un Serbijas futbola vadītājiem.

Panāktā vienošanās neparedz iespēju pret Kosovas komandām spēlēt citu bijušo Dienvidslāvijas daļu klubiem un valstsvienībām. Kosovas komandu spēlēs nebūs atļauts atskaņot himnas un eksponēt nacionālos simbolus, taču valsts nosaukumu drīkstēs rakstīt uz formastērpa.

Kosova 2008.gadā pasludināja neatkarību no Serbijas. Kosovas neatkarību atzina apmēram 100 valstu, taču tā nav uzņemta Apvienoto Nāciju organizācijā (ANO). Serbijas futbola federācija un Eiropas futbola federāciju savienība (UEFA) iepriekš pretojās Blatera vēlmei 2012.gada maijā piešķirt Kosovai spēlēšanas tiesības.

Sagaidāms, ka pēc panāktās vienošanās Kosova centīsies panākt pilnvērtīgas tiesības UEFA un FIFA, kas ļautu pieteikt nacionālās izlases galvenajos turnīros.

Uz augšu
Back