Latvijas U-20 hokejisti zaudē izredzes atgriezties elitē (44)

Zaudējumu ļoti svarīgā spēlē pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā ceturtdien piedzīvoja Latvijas U-20 hokeja izlase, kas ar 1:4 priekšpēdējā, ceturtajā mačā Polijas pilsētā Sanokā piekāpās Dānijas vienaudžiem. Līdz ar šo zaudējumu Latvija zaudēja izredzes nākamgad spēlēt elites divīzijā, kur no šīs grupas iekļuva Dānija.

Lai arī iepriekšējos divos mačos nepārspēts bija palicis Latvijas izlases vārtsargs Ivars Punnenovs, šajā spēlē Latvijas vienības vārtu drošība tika uzticēta pirmajā sacensību mačā nepārspētajam Elvim Merzļikinam. Viņš pirmo reizi kapitulēja cīņas 13.minūtē, kad Dānijas vienību vadībā izvirzīja Madss Ellers, bet otrās trešdaļas astotajā minūtē 2:0 panāca Nikolajs Ēlerss.

Latvijas izlase vienus vārtus atguva trešās trešdaļas piektajā minūtē, kad vairākumā precīzs bija Roberts Lipsbergs, tomēr izlīdzinājumu panākt latviešiem nebija pa spēkam. Tā vietā piecas minūtes pirms cīņas beigām 3:1 Dānijas vienības labā panāca Sonijs Hercbergs, bet cīņas pēdējās sekundēs ar metienu tukšos vārtos gala rezultātu panāca Olivers Bjorkstrands.

Šīs abas komandas iepriekš turnīrā bija izcīnījušas tikai uzvaras, turklāt Latvijas izlase pirms šī mača savos vārtos vēl nebija ielaidusi nevienu ripu.

Latvijas U-20 izlase - Dānijas U-20 izlase 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Vārtu guvēji: 1:0 Madss Ellers (Bjorkstrands, Lauridsens) (12:22), 2:0 Nikolajs Ēlerss (Hertsbergs, Krogsgārds) (37:03), 2:1 Roberts Lipsbergs (Jepalovs, Augstkalns) (44:22, vair.), 3:1 Sonijs Hercbergs (Fredriksens, Nīlsens) (55:06), 4:1 Olivers Bjorkstrands (Ellers) (59:59 tukšos vārtos).

Metieni: 16 - 32

Soda minūtes: 8 - 6

Turnīra pirmajā mačā Latvijas komanda ar 5:0 uzvarēja mājinieci Poliju, nākamajā mačā ar 10:0 sagrāva Slovēnijas U-20 hokejistus, bet trešajā spēlē ar 3:0 pieveica Austrijas izlasi.

Savukārt Dānija sākotnēji ar 3:1 uzvarēja Austriju, vēlāk ar 4:2 pārspēja Poliju, kā arī ar 5:4 uzvarēja Baltkrieviju.

Noslēdzošajā cīņā Latvijas izlase sestdien tiksies ar Baltkrieviju, kamēr dāņus tajā pašā dienā sagaidīs mačs pret Slovēniju.

Apakšgrupas galvgalī ar maksimāli iespējamiem 12 punktiem četros mačos atrodas Dānija, Latvija četrās spēlēs tikusi pie deviņiem punktiem, bet Baltkrievija seko ar sešiem punktiem trīs spēlēs. Tālāk trīs cīņās divus punktus ieguvusi Slovēnija, Polijas kontā ir viens punkts, bet austrieši pie punktiem pagaidām vēl nav tikuši.

Latvijas U-20 hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā

Vārtsargi: Elvis Merzļikins («Lugano», Šveice), Ivars Punnenovs (Rapersvīles «Jona Lakers», Šveice).

Aizsargi: Edmunds Augstkalns, Patriks Škuratovs, Rinalds Rosinskis, Haralds Neimanis, Ralfs Grīnbergs, (visi - «Rīga»), Rūdolfs Kalvītis («Valley Jr. Warriors», EHL), Kristaps Bazevičs (Vičitafolsas «Wildcats», NAHL).

Uzbrucēji: Rūdolfs Maslovskis, Rodrigo Ābols, Artūrs Ševčenko, Oskars Batņa, Ričards Kondrāts (visi - «Rīga»), Linards Mazurs-Mago (Viļņas «Baltika», Lietuva), Ņikita Jevpalovs (Blēnvilas-Buābriānas «Armada», QMJHL), Teodors Bļugers (Minesotas Valsts universitāte, NCAA), Roberts Lipsbergs (Sietlas «Thunderbirds», WHL), Bruno Birzītis (So «Eagles», NAHL), Haralds Egle (Maskīgonas «Lumberjacs», USHL), Georgs Golovkovs (Dramondvilas «Voltigeurs», QMJHL), Edgars Kulda (Edmontonas «Oil Kings», WHL).

Pasaules čempionāts 1. divīzija A grupa (Polija, Sanoka)

pēc Latvijas laika

Latvijas izlases galvenais treneris Leonīds Tambijevs jau paguvis izteikties, ka nopietnākie konkurenti par atgriešanos elitē būs Dānija un Baltkrievija. Viņš sastāvā iekļāvis 22 spēlētājus, no kuriem divi ir vārtsargi, septiņi aizsargi un 13 uzbrucēji.

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valde komandai izvirzījusi uzdevumu izcīnīt pirmo vietu, kas ļaus atgriezties augstākajā divīzijā.

Pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrs Polijas pilsētā Sanokā notiks līdz 21.decembrim.

Latvijas U-20 izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā spēlējusi piecas reizes, ieskaitot iepriekšējos divus gadus.