Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijas izlasēm smaga diena Eiropas čempionātā

FOTO: Publicitātes foto

Latvijas kērlinga izlases pirmdien Eiropas čempionāta ietvaros aizvadīja trīs spēles un piedzīvoja zaudējumus visos trijos mačos, TVNET informēja Latvijas Kērlinga federācija.

Pirmās uz spēles laukuma kāpa Latvijas sieviešu izlases dalībnieces, kuru rīta spēle bija paredzēta pret Čehijas valstsvienības sportistēm. Pirms pašas spēles tika ievērots ļoti emocionāls un aizkustinošs klusuma brīdis, pieminot Zolitūdes traģēdijā bojā gājušos.

Pati spēle tika sākta ļoti uzmanīgi, un pēc apmaiņas ar punktiem pirmajos divos endos trešais un ceturtais ends tika aizvadīti bez punktu gūšanas, taču pirms paša spēles pārtraukuma Čehijas valstsvienība spēja iepīt Evitas Regžas komandu viņām neērtā pozīcijā, kas vainagojās ar trīs punktu guvumu, un mūsu komanda spēles pārtraukumā iegāja ar rezultātu 1 – 4. Nākamajos endos tika mēģināts dzīties pakaļ spēlei un cīnīties par punktiem, bet lielā mērā Čehijas komandas kapteines Annas Kubeškovas (Anna Kubeskova) ļoti precīzās spēles dēļ tas it nemaz neizdevās. Sestajā endā Čehijas pārstāves guva vēl trīs punktus un septītajā vēl četrus.

Pēc šā punktu zaudējuma Latvijas izlase pie rezultāta 1 – 11 izvēlējās spēli neturpināt. Pēc spēles komandas treneris Ansis Regža izteicās: «Spēles sākums nebija slikts, mazas kļūdiņas uz pirmo trijnieku, un es uzsveru, ka mazas, - tad bija vajadzīgs viens supermetiens, bet tas nesanāca.. Viņas izsit, un tad jau nācās vienkārši glābties. Pēc tam vienkārši neaizgāja spēle, riktīgi neaizgāja. Pretinieks nospēlēja ļoti labi, pēc manas statistikas viņas izpildījums bija 88%. Skips nospēlēja ļoti labi, ļoti labi. Čehietes bija stiprākas šodien, tieši šodien. Mēs trāpījāmies tad, kad viņām spēle gāja no rokas.»

Vakara spēlē mūsu meitenes stājās pretī Krievijas sportistēm, un šo spēli mēs diemžēl sākām tāpat, kā beidzām iepriekšējo. Pirmajā endā Krievija izmantoja mūsu pieļautās kļūdas, lai gūtu 5 punktus, un tas jau uzreiz noteica spēles tālāko gaitu. Nākamajos divos endos tika nozagts vēl pa punktam, un pēc trīs endiem rezultāts jau 0 – 6. Ceturtajā endā Evitas Regžas komanda uz īsu brīdi parādīja savu īsto spēli un guva 2 punktus, bet diemžēl nākamajā endā Krievija spēja atbildēt ar vēl vienu četru punktu guvumu. Pēc sestā enda, kad netika gūti punkti, tika pieņemts lēmums arī šo spēli beigt priekšlaicīgi, jo rezultāts uz tablo rādīja 2 – 10. Pēc spēles ļoti drūmais komandas treneris Ansis Regža bija visai lakonisks savos komentāros: «Baigi grūti kaut ko teikt pēc tādas spēles. Kaut kas ir noticis, varbūt tā ir Zolitūdes traģēdija, ko no rīta pieminēja, un kādai spēlētājai tas «iesēdās» par daudz dziļi. Nav daudz ko teikt, rīt jauna diena, un šodien maksimāli daudz jāizguļas, jāatpūšas, jāsaņemas, jo mums reāli viss sākas rītdien.»

Starp sieviešu konkurences spēļu kārtām vīriešu izlase aizvadīja savu šodienas vienīgo spēli pret pieredzējušo un spēcīgo Skotijas izlasi. Šajā spēlē mūsu vīriešu komanda parādīja ļoti labu un spēcīgu spēli, pirmajā endā bez pēdējā akmens tiesībām gūstot punktu. Tālākajā spēlē komandas apmainījās ar divu punktu guvumiem trešajā, ceturtajā un piektajā endā, un spēles pārtraukumā minimālā vadībā atradās Skotijas sportisti ar rezultātu 3 – 4. Nākamajos četros endos Ritvara Gulbja komanda parādīja ļoti labu un skaistu spēli, gūstot trīs punktus un desmito endu jau iesākot ar nelielu pārsvaru 6 – 5. Pēdējais spēles ends tika izspēlēts ļoti saspringtā gaisotnē, taču tika pieļauta pārlieku liela akmeņu koncentrācija mājas vidū, kuru komandas kapteinis Ritvars Gulbis ar saviem pēdējiem metieniem mēģināja labot, izpildot divus labus take out metienus, taču arī tas izrādījās par maz un Skotija spēja gūt tai nepieciešamos 2 punktus un svinēt uzvaru 6 - 7.

Spēli komentē nacionālo izlašu trenere Karija Vilmsa (Karri Willms): «Šī bija laba spēle. Tā noteikti nāca par labu puišu pārliecībai par saviem spēkiem. Es vēl šā čempionāta laikā nebiju redzējusi, ka puiši būtu tik fokusēti, un viņi beidzot rod kopīgu valodu uz laukuma, kas liecina par to, ka esam uz augšupejošas trajektorijas. Tā bija patiešām lieliska spēle, vienīgi nedaudz žēl par dažiem neveiksmīgiem taktiskiem lēmumiem pēdējā endā. Bija nepieciešams sist jau ar Normunda pēdējo akmeni, lai pavērtu spēles laukumu, bet tā vietā mēs gājām uz laukuma centru, kas deva viņiem vēl vienu iespēju. Tad Ritvaram bija jāsit, lai iestumtu savu akmeni, un šeit nebija daudz, ko varējām padarīt. Bet vēlreiz uzsveru, kopumā spēle bija ļoti pozitīva. Jāatzīst, ka Skotija nespēlēja tik labi, cik tā spēj, un pirmais komandas trijnieks izspēlēja brīnišķīgus metienus, lai kompensētu sava skipa kļūdas, kuram šis ir bijis ļoti grūts turnīrs. Izpildījuma procenti to neatspoguļo, bet mēs noteikti izpildījām pareizos metienus pareizajos brīžos. Tā ka es ceru, ka šī spēle palielinās viņu pārliecību savos spēkos pirms nākamajām spēlēm.»

Latvijas izlases turpinās cīņas Eiropas čempionātā arī rītdien, 26. novembrī. Rīta spēli pulksten 9:00 aizvadīs Latvijas vīriešu izlase, kurai stāsies pretī Šveices valstsvienības sportisti, savukārt pēcpusdienas spēlē pulksten 17:00 mūsu pretinieki būs Krievijas sportisti. Sieviešu izlasei rīt arī paredzētas divas spēles – pulksten 13:00 pret Dānijas izlasi un 21:00 pret Itālijas izlasi.

Kopvērtējums vīriešu konkurencē

Kopvērtējums sieviešu konkurencē

1

Dānija

5

5

1

Skotija

5

5

1

Norvēģija

5

5

1

Šveice

5

5

3

Skotija

5

3

3

Krievija

5

3

3

Šveice

5

3

3

Zviedrija

5

3

3

Zviedrija

5

3

5

Čehija

5

2

6

Latvija

5

2

5

Dānija

5

2

7

Čehija

5

1

5

Vācija

5

2

7

Somija

5

1

8

Itālija

5

1

7

Francija

5

1

8

Latvija

5

1

7

Krievija

5

1

8

Norvēģija

5

1

Latvijas vīriešu izlases sastāvs dalībai 2013. gada Eiropas Kērlinga čempionātā: Ritvars Gulbis (skips), Normunds Šaršūns, Aivars Avotiņš, Artūrs Gerhards, Raivis Bušmanis, treneris – Roberts Krusts, nacionālo izlašu trenere – Karri Willms.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs dalībai 2013. gada Eiropas Kērlinga čempionātā: Evita Regža (skips), Dace Regža, Ieva Bērziņa, Žaklīna Litauniece, Iluta Linde, treneris – Ansis Regža, nacionālo izlašu trenere – Karri Willms.

Uz augšu
Back