Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Nordea» Rīgas maratonam atkārtoti piešķirta IAAF «Bronzas» kvalitātes zīme

FOTO: Publicitātes foto

Nordea Rīgas maratons jau trešo gadu pēc kārtas iegūst IAAF Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) «Bronzas» kvalifikācijas zīmi (Bronze Label), TVNET informēja sacensību organizatori.

Paredzams, ka augstais starptautiskais novērtējums un Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas statuss nākamajā gadā vēl vairāk palīdzēs rosināt ārvalstu skrējēju interesi par Rīgu, paplašinot maratonā pārstāvēto valstu ģeogrāfiju un pulcējot arvien augstākas raudzes sportistus. Dalību 2014.g. 18.maijā apstiprinājuši arī titulētākie Latvijas sportisti Jeļena Prokopčuka un Valērijs Žolnerovičs, kuri Rīgā startēs attiecīgi pusmaratona un maratona distancē.

Saņemot augsto kvalitātes novērtējumu jau trešo gadu pēc kārtas, Nordea Rīgas maratons joprojām ir vienīgais maratons Ziemeļeiropā un viens no nedaudzajiem pasaulē, kas saņēmis Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) prestižo kvalitātes novērtējumu. IAAF kvalitātes zīmi maratons var saņemt, izpildot precīzi definētus kritērijus, kas ietver pasākuma norisi, sākot ar trases kvalitāti un organizāciju, dalībnieku un līdzjutēju servisu un mārketingu, līdz sasniegtajiem sportiskajiem rezultātiem un elites skrējēju kvalifikācijas līmenim.

Paredzams, ka augstais starptautiskais novērtējums kombinācijā ar Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas plānotajām aktivitātēm vēl vairāk palīdzēs rosināt ārvalstu skrējēju interesi par Rīgu, paplašinot maratonā pārstāvēto valstu ģeogrāfiju. Jau 2013.gadā skrējienā Rīgā piedalījās 2484 skrējēji no 65 pasaules valstīm.

Šogad IAAF kvalifikācijas zīmi visā pasaulē drīkstēja izmantot 47 maratoni un 10 pusmaratoni, starp kuriem atzīmējami Tokijas maratons, Romas maratons, Parīzes maratons, Prāgas maratons un pusmaratons, Londonas maratons, Bostonas maratons, Berlīnes maratons, Amsterdamas maratons, Venēcijas maratons un citi. 2014.gada IAAF kvalifikācijas zīmi saņēmušo maratonu un pusmaratonu saraksts tiks paziņots līdz 2014.gada marta beigām. 2014.gadam jau kvalificēto maratonu saraksts atrodams http://www.iaaf.org/competitions/iaaf-label-road-races/calendar/2014

Latvijas labākie maratonisti plāno skriet Rīgā

18.maijā Latvijas skrējējiem un skatītājiem būs iespējams baudīt titulētāko Latvijas skrējēju un Latvijas rekordistu sniegumu. Maratona distancē kungu konkurencē par vietu uz goda pjedestāla kopā ar Kenijas, Etiopijas un citu skriešanas lielvalstu skrējējiem cīnīsies Valērijs Žolnerovičs, kuram 2013.gadā ar rezultātu 2.15:55 izdevās labot ilggadējo Latvijas rekordu maratonā vīriešiem. Savukārt pusmaratona distancē jau trešo gadu pēc kārtas čempiones titulu aizstāvēs Jeļena Prokopčuka, kura jau pavisam drīz Latvijas godu aizstāvēs arī Ņujorkas maratonā.

Balvu fonds uzvarētājiem un labākajiem skrējējiem no Latvijas

Lai veicinātu sportisko rezultātu izaugsmi un labāko Latvijas skrējēju dalību, 2014.gada TOP3 uzvarētāju naudas prēmiju apmēri tiks noteikti, balstoties uz skrējiena rezultātiem, savukārt TOP3 Latvijas sportistiem ieviests atsevišķs balvu fonds. Kopējam balvu fondam sasniedzot 30 000 EUR, pirmās vietas ieguvēji vīriešu un sieviešu distancēs varēs saņemt līdz pat 4000 EUR lielas naudas prēmijas, kungiem skrienot zem 2 h 15 min, bet dāmām zem 2 h 35 min. TOP3 Latvijas sportisti tāpat tiks prēmēti, balstoties uz rezultātiem, par augstāku sasniegto rezultātu izmaksājot lielāku naudas balvu.

Organizatori cer, ka jaunais balvu fonds mudinās uzstādīt jaunu Nordea Rīgas maratona rekordu, kā arī veicinās labāko Latvijas skrējēju dalību. Pašreizējais rekords vīriešu konkurencē pieder Duncan Koech no Kenijas (2.15:34, uzstādīts 2013.g.), bet sieviešu konkurencē Destai Girmai no Etiopijas (2.37:14, uzstādīts 2011.g.).

Reģistrācija pasākumam

Atgādinām, ka dalībai Nordea Rīgas maratonā ir iespējams pieteikties jau no šā gada 18.septembra līdz 2014.gada 17.maijam - oficiālajā mājas lapā www.nordearigasmaratons.lv un Nordea bankas klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.

Mēneša laikā kopš reģistrācijas sākšanas startam 2014.gada 18.maijā reģistrējušies jau gandrīz pustūkstotis skrējēju no 17 pasaules valstīm.

Uz augšu
Back