Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Valdība aicinās 2018.gada PČ rīkot Latvijā

LETA
Valdība aicinās 2018.gada PČ rīkot Latvijā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: AP/Scanpix

Latvijas valdība grasās vērsties Starptautiskajā Ledus hokeja federācijā (IIHF), aicinot 2018.gada pasaules hokeja čempionātu rīkot Latvijā.

Vēstulē, kuru parakstīs premjerministrs Valdis Dombrovskis (V), norādīts, ka tiesības rīkot pasaules hokeja čempionātu 2006.gadā Latvijai bijis lielisks pozitīvs izaicinājums un iespēja pierādīt, ka Latvija ir spējīga rīkot šāda līmeņa starptautiskus pasākumus. «Ņemot vērā pieredzi, ko Latvija guva pasākuma īstenošanā, vēlos sniegt personīgo morālo atbalstu Latvijas Hokeja federācijas centieniem iegūt tiesības atkārtoti rīkot pasākumu 2018.gadā,» teikts premjera vēstulē.

Dombrovskis pauž cerību, ka valdība, neskatoties uz budžeta taupības pasākumiem, varētu izskatīt iespēju sniegt noteiktu atbalstu čempionāta rīkošanai. Kā pamatojumu šādam iespējamam atbalstam viņš min izdevību tādā veidā veicināt un sekmēt Latvijas ekonomiku.

Par atbalstu vēstules nosūtīšanai rīt, 15.oktobrī, lems valdības sēdē.

Pie premjera ar lūgumu sagatavot garantijas vēstuli bija vērsusies Latvijas Hokeja federācija, norādot, ka Latvijā hokejs ir viens no populārākajiem sporta veidiem. Federācija par labu čempionāta rīkošanai Latvijā 2018.gadā min faktu, ka šajā gadā valsts svinēs 100 gadu jubileju.

Latvija kandidēja uz čempionāta rīkošanu 2017.gadā, kad bija paredzēts, ka čempionāts notiks Latvijā un Dānijā, taču šī kandidatūra balsojumā zaudēja Vācijas un Francijas apvienotajai kandidatūrai.

Kā iepriekš atklājusi IIHF, arī 2018.gada čempionātu Latvija pieteikusies sarīkot kopā ar Dāniju.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu