Latvijas U-20 izlase EČ otro posmu noslēdz ar zaudējumu (4)

Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase Tallinā notiekošā Eiropas čempionāta otrā posma noslēdzošajā mačā trešdien ar rezultātu 74:79 (19:27, 21:21, 11:18, 23:13) sīvā cīņā piekāpās Francijas vienaudžiem.

Latvijas izlasei, kas jau pirms šīs cīņas bija nodrošinājusi pirmo vietu F apakšgrupā un vietu ceturtdaļfinālā, šis bija pirmais zaudējums septiņās spēlēs.

Visa mača laikā Latvijas izlase ne reizi nespēja izvirzīties vadībā. Lai arī spēles pēdējās ceturtdaļas sākumā francūži panāca pat 18 punktu lielu pārsvaru, 17 sekundes pirms mača beigu signāla latvieši deficītu bija sadeldējuši līdz diviem punktiem. Tomēr Francija spēja nosargāt dažu punktu pārsvaru un uzvarēja.

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās bija uzbrucējs Pēteris Rēķis, kura kontā 16 punkti un septiņas izcīnītas atlēkušās bumbas, bet 12 punktus un astoņas atlēkušās bumbas pievienoja centra spēlētājs Andrejs Gražulis. Tāpat desmit punktus mačā guva Jānis Bērziņš.

Šajā mačā laukumā neizgāja vieni no turnīra līderiem Kaspars Vecvagars un Ojārs Siliņš. Kā zināms, Vecvagars otrā posma pirmajā mačā pret Slovēniju satraumēja pirkstu, taču Siliņa nespēlēšanas iemesli pagaidām nav zināmi.

Piektdien Latvijas komanda čempionātu turpinās ar ceturtdaļfināla maču pret Melnkalnes izlasi, kas E apakšgrupā ieņēmusi ceturto vietu. Mača sākums paredzēts plkst.15.45.

TVNET jau vēstīja, ka pirmdien Artūra Štālberga vadītā Latvijas izlase ar rezultātu 78:72 apspēlēja Slovēnijas vienaudžus, iekļūstot ceturtdaļfinālā, bet dienu vēlāk 88:81 pārspēja arī Itālijas valstsvienību, nodrošinot pirmo vietu otrā posma F apakšgrupā.

Pirmā posma apakšgrupu turnīrā Latvijas komanda izcīnīja četras uzvaras tikpat spēlēs, pārspējot spēcīgo Spāniju, Krieviju, Izraēlu un Bulgāriju.

Pēteris Rēķis1993197KuldīgaLatvijas Universitāte
Ojārs Siliņš1993204DSNReggio Emilia (ITA)
Andrejs Gražulis1993200Jēkabpils/VentspilsVentspils
Iļja Gromovs1994207Līvāni/VentspilsVentspils augstskola
Elvis Saulītis1993208Cēsis/BS RīgaValmiera

Pirmo reizi Eiropas U-20 čempionātā piedalās 20 komandas. Pirmajā posmā četri grupu turnīri (katrai komandai pa četrām spēlēm). Trīs labākās vienības otrajā posmā no 15. līdz 17. jūlijam spēlēs ar labāko trio no D grupas (Čehija, Francija, Igaunija, Itālija, Slovēnija). Trešajā posmā no 19. līdz 21. jūlijam notiks izslēgšanas spēles par 1. - 8. un 9. - 12. vietu.

Komandas, kuras pirmajā posmā grupās ierindojās 4. un 5. vietā, otrajā posmā tika sadalītas divos četriniekos un izspēlē apļa turnīrus. Pirmo divu vietu ieguvēji cīnīsies par 13. - 16. vietu, pārējās – par 17. - 20. vietu. Trīs vājākās komandas zaudēs vietu elites divīzijā.