Latvijas U-20 basketbolisti garantē pirmo vietu otrā posma apakšgrupā (13)

Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase Tallinā notiekošā Eiropas čempionāta otrā posma otrajā mačā otrdien ar rezultātu 88:81 (23:16, 19:16, 28:22, 18:27) uzvarēja Itālijas vienaudžus.

Latvijas izlasei, kas jau pirms šīs cīņas bija nodrošinājusi vietu ceturtdaļfinālā, šī bija sestā uzvara tikpat turnīra spēlēs, kas komandai nodrošinājusi pirmo vietu otrā posma F apakšgrupā.

Ar teicamu sniegumu Latvijas izlases rindās izcēlās Ojārs Siliņš, kura kontā 25 punkti un desmit atlēkušās bumbas. Ingus Jakovičs pievienojas 17 punktus, bet pie 16 punktiem tika Jānis Bērziņš.

Latvijas izlase vadībā atradās jau kopš spēles pirmās minūtes, maču sākot ar 7:0 izrāvienu. Pirmā ceturtdaļa tika noslēgta ar septiņu punktu pārsvaru, bet otrajā ceturtdaļā pretinieki divas reizes pietuvojās līdz viena punkta atstatumam.

Līdz iešanai atpūtā Latvijas izlase atjaunoja deviņu punktu pārsvaru, bet trešajā ceturtdaļā savas pozīcijas nostiprināja, noslēdzošo ceturtdaļu sagaidot ar 16 punktu handikapu. Cīņas beigās Itālijas izlase uz brīdi pietuvojās līdz septiņu punktu atstatumam, tomēr noslēdzošajās minūtēs latvieši uzvaru nosargāja.

«Uzdevums bija visu spēli segt zonu un tā deva augļus. Itāliešu uzbrukums nespēja pielāgoties, droši saņēmām iniciatīvu rokās un turējām to gandrīz visu spēles laiku. Otrā puslaika vidū panācām pat 19 punktu pārsvaru. Tad pretinieki pārgāja uz pavisam vienkāršu spēli – sāka mest no visām pozīcijām un visi pieci metās pakaļ atlēkušajai bumbai. Laukumā izraisījās haoss, kurā drusku apjukām. Tomēr pavisam uz pēdām viņi mums netika. Pēdējās minūtēs pārgājām uz cilvēks – cilvēku aizsardzību un nosargājām uzvaru,» Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājas lapā citēts galvenais treneris Artūrs Štālbergs.

Otrā posma pēdējo maču Latvijas komanda aizvadīs trešdien (plkst. 20:15), kad spēkosies ar Francijas vienību.

TVNET jau vēstīja, ka pirmdien Artūra Štālberga vadītā Latvijas izlase ar rezultātu 78:72 apspēlēja Slovēnijas vienaudžus, iekļūstot ceturtdaļfinālā, izcīnot piekto uzvaru tikpat aizvadītajās spēlēs.

Pirmā posma apakšgrupu turnīrā Latvijas komanda izcīnīja četras uzvaras tikpat spēlēs, pārspējot spēcīgo Spāniju, Krieviju, Izraēlu un Bulgāriju.