Latvijas U-19 basketbolisti PČ noslēdz 10. vietā

Latvijas U-19 basketbola izlase savās mājās notiekošā pasaules čempionāta spēlē par devīto vietu sestdien ar rezultātu 73:81 (14:21, 21:20, 19:17, 19:23) zaudēja Brazīlijas valstsvienībai.

Mača pirmajās trijās minūtēs Latvija izvirzījās vadībā ar 8:3, tomēr Brazīlija ātri vien atspēlējās un pirmās ceturtdaļas vidū pārņēma vadību ar 9:8. Turpinājumā brazīlieši sekmīgi spēlēja uzbrukumā un veica izrāvienu 9:2, iegūstot deviņu punktu pārsvaru, bet pēc pirmajām desmit minūtēm Latvijas izlasei bija septiņu punktu deficīts - 14:21.

Otro ceturtdaļu Latvijas basketbolisti sāka ļoti apņēmīgi un trīs minūšu laikā pretinieku pārsvaru samazināja līdz 23:26. Tomēr tuvāk gan neizdevās tikt, jo Brazīlijas komanda veica izrāvienu 10:2.

Atlikušajā laikā latviešiem izdevās nedaudz samazināt pretinieku pārsvaru un pēc pirmā puslaika čempionāta saimniekiem bija sešu punktu deficīts - 35:41.

Trešās desmit minūtes Latvijas basketbolisti iesāka ļoti veiksmīgi un četru minūšu laikā panāca neizšķirtu rezultātu 44:44. Turpinājumā latviešiem uz brīdi izdevās pārņemt arī vadību (46:44), taču Brazīlija atbildēja ar nelielu izrāvienu.

Tomēr pēc Artūra Brēmera precīzā trīspunktu metiena rezultāts atkal kļuva neizšķirts 54:54, savukārt līdz ceturtdaļas beigām Brazīlija guva četrus punktus pēc kārtas un atjaunoja vadību ar 58:54.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā Brazīlijas izlase ieguva 11 punktu pārsvaru (65:54), taču Latvijas basketbolisti pakāpeniski deldēja pretinieku pārsvaru un četras minūtes pirms cīņas beigām brazīlieši bija vadībā vairs tikai ar 67:64. Tomēr uz šādu latviešu ofensīvu Brazīlija atbildēja ar nelielu izrāvienu un spēja iekrāt sešu punktu pārsvaru, ko Latvijas izlase līdz mača beigām nespēja atspēlēt.

Latvija - Brazīlija 73:81 (14:21, 21:20, 19:17, 19:23)

Atlēkušās bumbas: 30 - 29

Kļūdas: 18 -23

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās ar 25 punktiem bija Dāvis Bertāns, bet Edmunda Dukuļa kontā 17 punkti. Tikmēr Brazīlijai ar 19 punktiem palīdzēja Davi Rosetto.

Latvija vakar ar 99:96 pieveica Kanādu, bet Brazīlija ar 77:63 apspēlēja Ēģiptes komandu.

Jāatzīmē, ka Brazīlija ar turnīra saimniekiem cīnījās arī turnīra otrā posma spēlē, kad ar 88:73 pārāki bija brazīlieši.

Savukārt mačā par 11.vietu sestdien Kanāda ar 84:79 pieveica Ēģiptes vienaudžus.

Šodien risināsies arī pusfinālu mači, kuros Krievija tiksies ar Lietuvu, bet Argentīna spēlēs ar Serbiju.

Latvijas Basketbola savienības valde Latvijai izvirzīja mērķi iekļūt ceturtdaļfinālā, taču to nav izdevies īstenot.

Latvijas U-19 izlases sastāvs: Kaspars Vecvagars, Dāvis Čoders, Artūrs Brēmers, Jānis Timma, Kārlis Apsītis, Arnolds Helmanis, Artūrs Vītiņš, Renārs Magone, Aleksejs Rostovs, Ojārs Siliņš, Edmunds Dukulis, Dāvis Bertāns.

Komandu pārstāv 1992./1993. gadā dzimušie spēlētāji, kas pērn izcīnīja bronzas medaļas Eiropas U-18 čempionātā.