Latvijas U-19 basketbolistiem svarīgs mačs ar Poliju

Otrdien Latvijas U-19 basketbola izlase pasaules čempionāta E grupas mačā Rīgā turpinās cīņu par vietu ceturtdaļfinālā, aizvadot spēli ar Polijas valstsvienību. Mačs ''Arēnā Rīga'' sāksies pulksten 19, un to tiešraidē varēs vērot LTV7 kanālā.

Vakar Latvija ar 73:88 piedzīvoja zaudējumu Brazīlijas vienaudžiem, kamēr Polija spraigā cīņā ar 73:71 pārspēja Argentīnu, tādējādi uzlabojot savas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā.

Polija turnīra četrās spēlēs izcīnījusi trīs uzvaras, vienīgo reizi piekāpjoties brazīliešiem (70:79). Tikmēr Latvijas jaunie basketbolisti neveiksmes cietuši jau pēdējos divos mačos.

Latvijas izlases galvenais treneris Ziedonis Jansons gan nepārmet saviem padotajiem cīņasspara trūkumu un norāda, ka uzvaras atlikušajās grupas cīņās dos cerēto vietu ceturtdaļfinālā. Turklāt gan Polija, gan Krievija ir uzvarami pretinieki.

Polijas izlases līderis ir uzbrucējs Mateušs Poņitka, kurš vidēji izcēlies ar 17 gūtajiem punktiem, kamēr latviešu sastāvā stabilāko sniegumu demonstrē Edmunds Dukulis – 17 punkti un 9,3 atlēkušās bumbas mačā.

Jāatzīmē, ka Latvijas izlase vidēji spēlē pieļauj 18 kļūdas, kas ir par sešām vairāk nekā šīsdienas pretiniekiem.

Čempionāta turpinājumā Latvija trešdien tiksies ar Krieviju.

Rīgā komandas ir sadalītas divās grupās (pa sešām komandām katrā). Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas spēcīgākās četras vienības.

F grupā spēlē ASV, Lietuva, Serbija, Horvātija, Kanāda un Ēģipte.

Latvijas Basketbola Savienības valde Latvijai izvirzījusi mērķi iekļūt ceturtdaļfinālā.

Latvijas U-19 izlases sastāvs: Kaspars Vecvagars, Dāvis Čoders, Artūrs Brēmers, Jānis Timma, Kārlis Apsītis, Arnolds Helmanis, Artūrs Vītiņš, Renārs Magone, Aleksejs Rostovs, Ojārs Siliņš, Edmunds Dukulis, Dāvis Bertāns.

Komandu pārstāv 1992./1993. gadā dzimušie spēlētāji, kas pērn izcīnīja bronzas medaļas Eiropas U-18 čempionātā.