Latvijas U-20 izlase dramatiskā cīņā uzvar spēcīgo Krieviju (14)

Skaistu panākumu Eiropas čempionātā (EČ) Tallinā trešdien izcīnīja Latvijas U-20 izlase, kas B apakšgrupas mačā ar rezultātu 89:85 apspēlēja Krievijas valstsvienību.

Teju visu pirmo puslaiku vadībā atradās Latvijas izlase, bet otrajā puslaikā latvieši vairākas reizes sekmīgi likvidēja pāris punktu atstatumu.

Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Latvijas izlase atradās vadībā ar pieciem punktiem, bet pēdējā minūtē ar precīzu Kaspara Vecvagara soda metienu likvidēja viena punkta deficītu.

Pamatlaika pēdējās sekundēs pēdējā metiena tiesības uzvarā nespēja pārvērst Krievijas izlase, bet pagarinājumā latvieši pārsvaru no savām rokām neizlaida noslēdzošo četru minūšu garumā.

Latvijas izlases labā Vecvagars guva 25 punktus, 19 punktus iespēja Jānis Bērziņš, pie 14 punktiem tika Ingus Jakovičs, bet 12 punkti un 16 atlēkušās bumbas Andreja Gražuļa kontā.

Nākamajā spēlē ceturtdien Artūra Štālberga vadītā vienība sacentīsies ar Spāniju. Grupas turnīra pēdējā dienā 13. jūlijā Latvijas komandai būs brīvdiena. Trīs pirmo vietu ieguvēji turpinās cīņu par medaļām, divas pārējās komandas spēlēs par 13. līdz 20. vietu.

TVNET jau vēstīja, ka otrdien Latvijas U-20 komanda ar 87:59 pārliecinoši apspēlēja Izraēlas vienaudžus, bet Krievijas izlase ar 54:76 cieta zaudējumu pret Spānijas basketbolistiem.

Pēteris Rēķis1993197KuldīgaLatvijas Universitāte
Ojārs Siliņš1993204DSNReggio Emilia (ITA)
Andrejs Gražulis1993200Jēkabpils/VentspilsVentspils
Iļja Gromovs1994207Līvāni/VentspilsVentspils augstskola
Elvis Saulītis1993208Cēsis/BS RīgaValmiera

Pirmo reizi Eiropas U-20 čempionātā piedalās 20 komandas. Pirmajā posmā četri grupu turnīri (katrai komandai pa četrām spēlēm). Trīs labākās vienības otrajā posmā no 15. līdz 17. jūlijam spēlēs ar labāko trio no D grupas (Čehija, Francija, Igaunija, Itālija, Slovēnija). Trešajā posmā no 19. līdz 21. jūlijam notiks izslēgšanas spēles par 1. - 8. un 9. - 12. vietu.

Komandas, kuras pirmajā posmā grupās ierindosies 4. un 5. vietā, otrajā posmā tiks sadalītas divos četriniekos un izspēlēs apļa turnīrus. Pirmo divu vietu ieguvēji cīnīsies par 13. - 16. vietu, pārējās – par 17. - 20. vietu. Trīs vājākās komandas zaudēs vietu elites divīzijā.