Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Brīvprātīgie ar Flashmob akciju Valmierā pārsteidz IZM ministru Broku

FOTO: Publicitātes foto

30. jūnijā Izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks, ierodoties uz Pasaules čempionāta (PČ) basketbolā vīriešiem U-19 atklāšanas spēli Latvija - Taivāna, pie Valmieras Vidzemes Olimpiskā centra (VOC) galvenās ieejas tika pārsteigts ar pēkšņu Flashmob akciju, ko sarīkoja brīvprātīgie no PČ un Valmieras nevalstiskajām jauniešu organizācijām.

''Šis gads visās Eiropas Savienības dalībvalstīs ir pasludināts par ''Eiropas Brīvprātīgā darba gadu 2011'', un arī Latvijā notiek dažādi pasākumi ar mērķi popularizēt brīvprātīgo darbu un veicināt dažāda vecuma iedzīvotāju iesaistīšanos brīvprātīgajā darbā. Proti, sniegt ieguldījumu visas sabiedrības kopējā labumā. Liela un starptautiska mēroga sporta pasākumi ir viena no jomām, kurā darbojas brīvprātīgie jau vairākus gadus. Esmu patiesi gandarīts, ka liela daļa Latvijas jauniešu savu brīvo laiku vasarā pavada lietderīgi, kā brīvprātīgie gūstot vērtīgu pieredzi starptautiskā mēroga sacensībās, PČ basketbolā vīriešiem U-19, kas Latvijā norisinās pirmo reizi. Un šiem jauniešiem šī ir lieliska iespēja čempionāta laikā iegūt jaunas zināšanas un prasmes,'' sacīja izglītības un zinātnes ministrs R. Broks.

Flashmob akcija norisinājās pie Valmieras Olimpiskā centra galvenās ieejas, un tā pulcēja brīvprātīgos no PČ un Valmieras nevalstiskajām jauniešu organizācijām. Brīvprātīgie izglītības un zinātnes ministru pārsteidza ar pēkšņu bumbu driblēšanu un piespēli viņam. Akcijas noslēgumā brīvprātīgie izkliedza Eiropas Brīvprātīgā darba gada 2011 saukli „Esi brīvprātīgais! Uzdrošinies izmainīt!“

„Flashmob akcijas ir izplatīts veids, kā pievērst sabiedrības un arī amatpersonu uzmanību kādai aktuālai tēmai. Mēs, brīvprātīgie, izvēlējāmies izmantot PČ basketbolā vīriešiem U-19, lai uzsvērtu brīvprātīgo kustības nozīmi mūsu sabiedrības dzīvē. Latvijā vēl ir ļoti daudz iespēju, kur cilvēki var sniegt savu ieguldījumu kā brīvprātīgie,“ skaidro PČ brīvprātīgo koordinatore Līga Avena.

''Domāju, ka ik pa brīdim arī mums, brīvprātīgajiem, ir jāatgādina par šādām iespējām, kā, piemēram, līdzdalība starptautiskā mēroga sporta sacensību organizēšanā. Brīvprātīgais darbs ir neatsverama pieredze, kuru diemžēl Latvijā vēl pietiekoši neatzīst un nenovērtē. Savukārt citās pasaules valstīs ieraksts dzīves gājumā (CV) ar brīvprātīgā pieredzi var būt viens no būtiskiem faktoriem, ko potenciālais darba devējs vērtē, izvēloties darbinieku. Jo biežāk par brīvprātīgā darba nozīmi mēs runāsim, jo ātrāk arī Latvijā brīvprātīgā darba pieredzi uzskatīs par vērā ņemamu priekšnosacījumu darba tirgū," papildināja L.Avena.

Pirms došanās klātienē skatīties PČ basketbolā vīriešiem U-19 Latvija – Taivāna atklāšanas spēli Valmieras VOC, ministrs sasveicinājās un pārmija dažus vārdus ar brīvprātīgajiem par flashmob akciju un izteica pateicību jauniešiem par ieguldījumu veiksmīgā čempionāta organizēšanā. Brīvprātīgie kā piemiņas dāvanu izglītības un zinātnes ministram pasniedza PČ oficiālo basketbola bumbu.

Uz augšu
Back