Jūrmalā jūnijā notiks Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde

FOTO: Reuters/ScanPix

No 1. līdz 3.jūlijam Jūrmalā notiks Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde, kuru rīko Jūrmalas pilsētas dome un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu. Tās ir uz Olimpiskajiem pamatprincipiem balstītas valsts nozīmes kompleksās sporta sacensības jauniešiem vecumā no 12 līdz 18 gadiem pašvaldību komandās, vēsta LOK.

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādē aicinātas piedalīties visu pašvaldību komandas. Pēc pašreizējām aplēsēm sacensībām pieteikušies 3492 dalībnieki no 71 pašvaldības.

Jaunatnes olimpiāde ir īpašs notikums

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis nešaubās, ka jūrmalnieki būs viesmīlīgi un parūpēsies par sirsnīgu jauno olimpiešu uzņemšanu savā pilsētā, kā arī darīs visu, lai jaunatnes olimpiāžu tradīcijas vēl dziļāk iesakņotos Latvijas sporta dzīvē.

''Sadarbībā ar pašvaldībām, sporta federācijām un mūsu sponsoriem šie jauniešu sporta svētki tikai pilnveidosies, un ieguvēja būs visa sabiedrība.''

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis: ''Jūrmala ir pilsēta ar senām sporta tradīcijām, un Jaunatnes olimpiāde ir īpašs notikums, kas noteikti pulcēs daudz interesentu. Esam priecīgi, ka jaunajiem sportistiem no visas Latvijas būs iespēja labāk iepazīt mūsu pilsētu un izbaudīt tās sporta un atpūtas iespējas, ko piedāvā Jūrmala.''

Sacensības risināsies 26 sporta veidos

No 1. līdz 3.jūlijam sacensības notiks 26 olimpiskajos sporta veidos - airēšanā, badmintonā, basketbolā, boksā, burāšanā, cīņā, džudo, futbolā, galda tenisā, golfā, handbolā, jātnieku sportā, loka šaušanā, paukošanā, peldēšanā, regbijā, riteņbraukšanā, smaiļošanā un kanoe airēšanā, svarcelšanā, šaušanā, taekvondo, tenisā, triatlonā, vieglatlētikā, vingrošanā un volejbolā. Kopumā tiks sadalīti 239 medaļu komplekti.

Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes norisē plānots iesaistīt 100 Jūrmalas skolēnus, kas veiks brīvprātīgo palīgu darbu līdzdarbojoties komandu akreditācijas procesā, kā arī sacensību norises laikā palīdzēs pašvaldību komandām organizatoriskajā darbā un brīvā laika plānošanā.

Jūrmalas pilsēta nodrošinās olimpiādes prasībām atbilstošas sporta bāzes gandrīz visos olimpiādē iekļautajos sporta veidos, kā arī kvalitatīvi atrisinās ar dzīvošanu, ēdināšanu un citām organizatoriskajām lietām saistītos jautājumus.

Vairākas sacensības notiks ārpus Jūrmalas

Ārpus Jūrmalas sacensības notiks sporta veidos, kam nepieciešamas specifiskas sporta bāzes: jāšanas sportā – Kleisti, BMX – Jelgava, golfā – Saliena, šaušanā – Rīga, sporta vingrošanā (18. un 19.jūnijā Olimpiskajā sporta centrā Rīgā), bet smaiļošanā un kanoe airēšanā – Limbaži (no 20.-22.jūnijam Olimpiskajā centrā ''Limbaži'').

Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde notiek reizi divos gados. Labākie jaunie sportisti sacenšas pašvaldību komandu sastāvos olimpiskajos sporta veidos, izcīnot ceļazīmi uz Eiropas Jaunatnes olimpiādi. 1992.gadā Latvijā notika pirmās Latvijas skolu olimpiskās dienas vasaras sporta veidos.

Uz augšu
Back