Latvijas sieviešu basketbola izlasei EČ noslēdzies (61)

Piedzīvojot trīs zaudējumus trijās Eiropas čempionāta (EČ) spēlēs, turnīrs pirmdien noslēdzās Latvijas sieviešu basketbola valstsvienībai, kas Trēlazē (Francija) C apakšgrupas mačā ar rezultātu 56:62 (14:20, 10:11, 12:12, 20:19) saspringtā cīņā piekāpās Serbijas nacionālajai komandai.

Līdz ar to Serbija kopā ar Lielbritāniju un Franciju kvalificējusies otrajam posmam, kur par četrām ceļazīmēm uz ceturtdaļfinālu spēkosies ar Baltkrieviju, Čehiju un Horvātiju.

Rezultatīvākā spēlētāja Latvijas izlasē ar gūtiem 17 punktiem bija Kristīne Kārkliņa, kura izcīnīja arī 8 atlēkušās bumbas zem groziem, ar 11 gūtiem punktiem un 8 savāktām bumbām izcēlās Anete Šteinberga, bet 10 punktus guva saspēles vadītāja Elīna Babkina.

Tikmēr Serbijas komandā Jeļena Milovanoviča guva 15 punktus, bet 10 pievienoja Jovanna Rada.

Latvijas izlases sākumsastāvs: Elīna Babkina, Kristīne Kārkliņa, Zane Jākobsone, Liene Jansone un Anete Šteinberga.

Spēles sākums bija līdzīgs un pēc nepilnām piecām nospēlētām minūtēm rezultāts bija 9:6 Latvijas labā, taču tad sāka izpausties Serbijas spēlētāju pārsvars zem groziem, ļaujot pretiniecēm veikt izrāvienu un, gūstot septiņus punktus pēc kārtas, izvirzīties vadībā ar 13:9.

Arī turpinājumā Latvijas izlasei problēmas sagādāja uzbrukumu noslēgšana, jo nesekmējās ar tālmetienu realizāciju, tāpēc ceturtdaļas beigās Latvija atradās iedzinējos ar 14:20.

Otrajā ceturtdaļā situācija kļuva vēl nepatīkamāka, jo 16. minūtē Latvijas izlase zaudēja ar 11 punktiem (16:27), tomēr tad izdevās gūt sešus punktus pēc kārtas un starpību samazināt līdz 22:27. Panākt serbietes pirmajā puslaikā tomēr neizdevās un atpūtā ejot Latvijas izlases deficīts bija septiņi punkti (24:31).

Pēc pārtraukuma Latvijas izlase spēli atsāka ļoti apņēmīgi un pusotras minūtes laikā izdevās pietuvoties līdz viena punkta attālumam (30:31).

Serbijas izlasei vairs neveicās uzbrukumā, taču Latvijas basketbolistes diemžēl to nespēja izmantot, un lai gan iespēju netrūka, izvirzīties vadībā tā arī neizdevās. Ceturtdaļas izskaņa bija neveiksmīga, jo Serbija ar tālmetienu atjaunoja septiņu punktu pārsvaru (36:43).

Arī pēdējo ceturtdaļu labāk sāka Latvijas basketbolistes, jo zem pretinieču groza labi cīnījās Liene Jansone, gūstot piecus punktus pēc kārtas, bet piecas minūtes pirms beigām Babkina ar diviem soda metieniem panāca neizšķirtu 48:48. Diemžēl sekojošās kļūdas neļāva izvirzīties vadībā, jo Serbija atguva vadību, guva piecus punktus pēc kārtas un panāca 55:50.

Spēles beigas bija dramatiskas - Kārkliņa ar četriem soda metieniem rezultātu samazināja līdz minimumam 56:57 un astoņas sekundes pirms beigām bija iespēja panākt arī neizšķirtu, taču kļūda uzbrukumā un sekojošie Serbijas soda metieni dzēsa pēdējās cerības uz izglābšanos.

Jau zināms, ka D grupā ceturtajā vietā palika Lietuva, kas uz finālturnīru bija atvedusi gados visjaunāko komandu.

Šis Serbijai ir trešais finālturnīrs pēc valsts neatkarības iegūšanas. 2007. un 2009.gadā tā ieņēma attiecīgi 11. un 13.vietu, bet 2011.gada sacensībām nespēja kvalificēties.

Turnīru Latvijas izlase sāka ar zaudējumu 39:62 mājiniecēm francūzietēm, bet nākamajā mačā svētdien ar 56:69 atzina Lielbritānijas komandas pārākumu.

Vakara spēlē (pl. 22 pēc Latvijas laika) C apakšgrupā Francija tiksies ar Lielbritāniju. Abas komandas jau nodrošinājušas vietu turnīra otrajā posmā.

Latvijas sieviešu valstsvienība Eiropas čempionātā

Vārds un uzvārdsPoz.Aug.Dzim.Spēl./pkt.Oficiālie turnīriSpēl./pkt.