Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādē sadalīs 236 medaļu komplektus

TVNET
Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādē sadalīs 236 medaļu komplektus
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Otrdien Rīgas Olimpiskā sporta centra telpās norisinājās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un Ventspils pilsētas rīkotā preses konference par Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādi. Pasākuma laikā tika prezentētas Olimpiādes medaļas un sniegta informācija par Ventspils pilsētas gatavību uzņemt ap 2500 jauno sportistu no visas Latvijas, TVNET informē organizatori.

«Ventspils pilsēta bija pirmā vieta ārpus Rīgas, kur tika uzcelts moderns Olimpiskais centrs, līdz ar to olimpiskās vērtības un sportiskais azarts šai pilsētai nav svešs,» tā izsakās LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. «Esmu pārliecināts, ka Olimpiāde būs noorganizēta augstākajā līmenī un jaunieši no visas Latvijas Ventspilī varēs izjust olimpisko gaisotni. Jauniešiem novēlu spraigas, interesantas un godīgas cīņas, sajust lepnumu par sevi un savu pārstāvēto novadu, un lai šī Olimpiāde viņiem ir atspēriena punkts tālākā karjerā, dzīvē un sportā.»

Kopumā Olimpiādē piedalīsies 75 Latvijas novadu pašvaldības, kas kopā pulcēs aptuveni 2500 jauno sportistu. Iepriekšējā Olimpiādē, kas norisinājās Jūrmalā 2011. gadā, piedalījās 71 pašvaldību komanda ar 2975 dalībniekiem. Pašreiz pilnā sparā rit gatavošanās Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādei.

Olimpiādes laikā Ventspilī, Olimpiskajā centrā, darbosies preses centrs, kur mediju pārstāvjiem būs pieejama aktuālā informācija par sacensību norisi un rezultātiem.

Ventspils, gatavojoties nozīmīgajam sporta pasākumam, ir labiekārtojusi Olimpiskā centra teritoriju, atjaunojusi BMX trasi, basketbola un boksa halles, kā arī iegādājusies jaunu sporta inventāru vieglatlētikai un vingrošanai, lai nodrošinātu valsts nozīmes sporta pasākuma norisi visaugstākajā līmenī. Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes atklāšanas pasākums notiks Ventspilī 13. jūnijā.

Preses konferencē piedalījās arī Londonas Olimpisko spēļu dalībnieki: šķēpmetēja Sinta Ozoliņa-Kovala, airētāja Elza Gulbe, soļotājs Arnis Rumbenieks un svarcēlājs Artūrs Plēsnieks.

Olimpieši atklāja savus īpašos rituālus, kas palīdz sagatavoties nozīmīgām sacensībām. Londonas vasaras Olimpisko spēļu dalībnieks – svarcēlājs Artūrs Plēsnieks pastāstīja, ka pusaudžu gados tas bija veiksmes T-krekls, kuru viņš vilcis vienmēr pirms sacensībām. Šobrīd vairāk viņš paļaujas uz sevi un pirms sacensībām domās jau koncentrējas tieši uz celšanu.

Jaunos sportistus sacensībās atbalstīs Olimpiādes talismani – telīte vārdā Venta un teliņš Vents, ko veidojusi māksliniece Ināra Liepa. Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde ir Latvijas sporta svētki, tādēļ arī talismani ir latviski, dzīvespriecīgi, mīļi un sportiski.

Klātesošajiem bija iespēja aplūkot medaļas. Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādē tiks sadalīti 236 medaļu komplekti, pašvaldību komandu un individuālajos sporta veidos.

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes galvenais tiesnesis Andris Lupiks klātesošos informēja, kurās pilsētās notiks sacensības un kādos sporta veidos. Ar sacensību programmu var iepazīties, apmeklējot Latvijas Olimpiādes mājas lapu http://www.latvijasolimpiade.lv/ventspils/?page_id=9.

Par Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādi

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde notiek reizi divos gados, kur labākie jaunie sportisti sacenšas pašvaldību komandu sastāvos 26 Olimpiskajos sporta veidos, izcīnot ceļazīmi uz Eiropas Jaunatnes Olimpiādi. 1992. gadā Latvijā notika pirmās Latvijas skolu Olimpiskās dienas vasaras sporta veidos. Sacensības paredzētas 26 sporta veidos, tajā skaitā Ventspilī 17 sporta veidos, Liepājā septiņos sporta veidos, kā arī pa vienam sporta veidam Brocēnos, Ventspils novada Usmā un Jūrmalā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu