Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ārstniecības iestādēs nogādāti 24 Rīgas maratona dalībnieki

FOTO: LETA

«Nordea» Rīgas maratonā laikā šodien uz ārstniecības iestādēm nogādāti 24 maratona dalīnieki, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Četros gadījumos dalībniekiem konstatētas vieglas traumas, ka, piemēram, sastiepumi, savukārt 20 dalībniekiem konstatēta ķermeņa pārkaršana.

Kā skaidro dienestā, dalībnieki nav pamaījuši to brīdi, kad jānoiet malā jāatpūšas un jāiedzer šķidrums, līdz ar to karstā laikā un pie lielas fiziskas slodzes ir radušās veselības problēmas.

Bukša uzsvēra, ka šogad atšķirībā no iepriekšējiem maratoniem nav bijuši traģiski gadījumi. Viņa arī piebilda, ka maratona organizatori ir aktīvi skaidrojuši par nepieciešamajiem piesardzības pasākumiem karstā laikā un tas acīmredzot arī ir devis rezultātus. Kā uzsvēra mediķa, pēdējos trīs gadus maratona laikā ir bijis ļoti karsts laiks.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada. «Nordea» Rīgas maratons ir saņēmis prestižo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) «Bronzas» kvalifikācijas zīmi - tas joprojām ir vienīgais maratons Ziemeļeiropā un viens no tikai 44 maratoniem pasaulē ar augsto IAAF novērtējumu.

Rīgas maratons šodien notika karstos laika apstākļos. Maratona organizētāji un mediķi jau iepriekš aicināja sagatavoties karstajam laikam maratona dienā, pastāvīgi uzņemot ūdeni visas nedēļas garumā. «Visu šo nedēļu mēs aicinām cilvēkus gatavoties maratonam - kārtīgi izgulēties, ieturēt regulāras ēdienreizes, uzlādēties ar ogļhidrātiem, iztikt bez stresiem un tamlīdzīgi. Ņemot vērā karstā laika prognozes, iesakām arī pastāvīgi uzņemt ūdeni,» iepiekš pastāstīja organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

Neatkarīgi no laika apstākļiem tika ļoti ieteikts dalībniekiem izvēlēties attiecīgu ātrumu trasē, nemēģinot sasniegt jaunus rekordus, un vajadzības gadījumā pāriet uz iešanu, soļošanu, tipināšanu vai arī izstāties. «Maratons nekur neaizbēgs, viņš būs Rīgā arī nākamgad,» sacīja maratona organizatoru komandas vadītājs.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicināja visus skrējējus veikt elektronisko veselības testu, kas pieejams «Nordea» Rīgas maratona mājaslapā. «Galvenais ieteikums ir novērtēt savu fizisko sagatavotību šobrīd, nevis paļauties uz pirms gada vai trīs mēnešiem veiktajām veselības pārbaudēm. Vislabāk pārbaudīt savu veselību, izrunājoties ar ārstu,» sacīja dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Uz augšu
Back