Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgas maratonā triumfē Kenijas un Etiopijas sportisti

LETA
Rīgas maratonā triumfē Kenijas un Etiopijas sportisti
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 9

«Nordea» Rīgas maratonā svētdien uzvaru izcīnīja Kenijas sportists Dankans Kehs un etiopiete Aberaša Nesga Bedasa.

(Papildināts viss teksts.)

Tieši Kehs bija maratona lielākā zvaigzne un viens no diviem sportistiem, kuram ir Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) zelta kategorija. Viņš karstajā laikā 42,195 kilometrus garo distanci veica divās stundās, 15 minūtēs un 34,2 sekundēs, kas par gandrīz astoņām minūtēm atpalika no viņa personiskā rekorda. Tomēr šis bija jauns trases rekords.

Iepriekšējo trases rekordu, kas kopš 2011.gada piederēja citam Kenijas skrējējam Džuliusam Kuto, Kehs laboja par 14 sekundēm.

Otro vietu maratonā izcīnīja Eritrejas sportists Tevelde Nāms Veldejohans, kurš atpalika par 50 sekundēm, bet vēl pēc 28 sekundēm finišu sasniedza kenijietis Pīters Sitinei.

Zīmīgi, ka vēl pēc 40 kilometriem Eritrejas skrējējs par pusminūti apsteidza Kehu, tomēr finišam viņam spēka nepietika.

Savukārt labākais no latviešiem bija sesto vietu izcīnījušais Andrejs Ješko, kura rezultāts bija divas stundas, 35 minūtes un 14,1 sekunde.

Tikmēr dāmām Nesga Bedasa finišēja pēc divām stundām, 40 minūtēm un 30,7 sekundēm, par sešām minūtēm apsteidzot Ugandas skrējēju Džeinu Sūto. Savukārt trešā bija krieviete Jekaterina Fatejeva, kura finišēja pēc divām stundām, 48 minūtēm un 53,2 sekundēm.

Savukārt labākā no latvietēm bija ceturtajā vietā finišējusī Liene Bernsone, kuras rezultāts bija tieši trīs stundas un divas minūtes.

Maratona distancē uz starta izgāja 1278 dalībnieki.

21,0975 km distancē uzvar Latvijas pārstāvji

Pusmaratonā svētdien par uzvarētājiem kļuva Latvijas sportisti Jeļena Prokopčuka un Jānis Girgensons.

Latvijas labākā garo distanču skrējēja Prokopčuka 21,0975 kilometrus garo distanci veica vienā stundā, 14 minūtēs un 39,3 sekundēs.

Sacensību diena bija karsta, un Prokopčuka jau iepriekš bija izteikusies, ka liela karstuma gadījumā skrējienu izmantos kā «labu treniņu». Tieši tāpēc skrējēja no sev piederošā trases rekorda atpalika par vairāk nekā četrām minūtēm.

Dāmu konkurencē otro vietu izcīnīja Dace Lina, kura finišēja pēc stundas, 20 minūtēm un 27,3 sekundēm, bet trešā bija baltkrieviete Katarina Vjarbitska, kura finišēja vēl par vairāk nekā pusotru minūti lēnāk.

Tikmēr vīriem Girgensons distanci veica vienā stundā, septiņās minūtēs un 24,5 sekundēs, par astoņām sekundēm apsteidzot Jāni Višķeru.

Savukārt trešo vietu izcīnījušais Mareks Mikiško bija par četrām minūtēm lēnāks.

Pusmaratonam bija reģistrējušies 2690 skrējēji

Tikmēr piecu un desmit kilometru distancēs starp labākajiem iekļuva tikai viena ārzemju sportiste.

Populārākajā piecu kilometru distancē uzvarēja Dmitrijs Serjogins, kurš finišēja pēc 15 minūtēm un 40 sekundēm. Viņš par 21 sekundi apsteidza Albertu Blaju, bet vēl par 16 sekundēm lēnāks bija Uģis Jocis.

Tikmēr dāmām labākā bija Diāna Jakubjaņeca, kura distanci beidza 18 minūtēs un 33 sekundēs. Viņai 14 sekundes zaudēja Diāna Panovska, bet vēl par 18 sekundēm atpalika Līga Girgensone.

Savukārt desmit kilometros vīriem uzvaru ar rezultātu 33 minūtes un 43 sekundes izcīnīja Konstantīns Dinārs, kurš par 17 sekundēm apsteidza Kristapu Bērziņu. Savukārt vēl 11 sekundes zaudēja Dmitrijs Galašins.

Dāmām labākā bija Jeļena Ābele, kura distanci beidza 39 minūtēs un 12 sekundēs, par 28 sekundēm apsteidzot Jolantu Liepiņu. Savukārt trešo vietu izcīnīja itāliete Marija Rosārija Moreti, kura atpalika vēl par vairāk nekā minūti.

Piecu kilometru distancē startēja vairāk nekā puse jeb 12 794 dalībnieku. Savukārt desmit kilometru skrējienam bija reģistrējušies 4777 dalībnieku

«Nordea» Rīgas maratons, kas ir prestižākās skriešanas sacensības Ziemeļeiropā. Sacensības Krastmalā sākās jau plkst. 8.30, kad distancē devās maratona un pusmaratona dalībnieki. Desmit kilometru distance tiks uzsākta plkst. 12.30, bet piecu kilometru distance - plkst. 13.30.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada. «Nordea» Rīgas maratons ir saņēmis prestižo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) «Bronzas» kvalifikācijas zīmi - tas joprojām ir vienīgais maratons Ziemeļeiropā un viens no tikai 44 maratoniem pasaulē ar augsto IAAF novērtējumu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu