Latvijas hokejisti sīvā cīņā piekāpjas Čehijas izlasei (116)

Ar zaudējumu gatavošanās ciklu pasaules čempionātam (PČ) trešdien sāka Latvijas hokeja valstsvienība, kas «Euro Hockey Challenge» (EHC) tūres ietvaros viesos ar rezultātu 3:4 sīvā cīņā piekāpās Čehijas izlasei. Ceturto ripu mājinieki Māra Jučera vārtos raidīja, kad līdz trešās trešdaļas beigām bija atlicis spēlēt divas minūtes un 9 sekundes.

Mačs iesākās ļoti aktīvā cīņā abu komandu izpildījumā, bet septītajā minūtē pirmo noraidījumu cīņā nopelnīja Juris Štāls. Mazākumu latvieši izturēja, bet neilgi pēc tam Petrs Vrāna atklāja rezultātu, izmantojot piespēli no laukuma stūra.

Pēc vārtu zaudējuma Latvijas izlase centās ātri panākt izlīdzinājumu, tomēr 13. minūtē Koba Jass nopelnīja noraidījumu, un šoreiz vairākumu čehi realizēja - pēc 49 sekundēm Vrāna meta precīzi otro reizi, panākot jau 2:0.

Pirmās trešdaļas beigās jau pārsvars piederēja Čehijai un Štāls vēlreiz devās uz noraidīto soliņu, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Otrā trešdaļa iesākās mierīgā cīņā. Piektajā minūtē pirmo noraidījumu mačā saņēma arī čehu hokejisti, un to izdevās realizēt Mikam Indrašim, kurš izmantoja Mārtiņa Cipuļa un Kristapa Sotnieka piespēles.

Turpinājumā čehi pārņēma iniciatīvu, tomēr trešdaļas 15.minūtē jau Latvija panāca izlīdzinājumu, kad ātrajā uzbrukumā pēc Kobas Jasa piespēles sevi apliecināja Lauris Bajaruns. Ar rezultātu 2:2 arī noslēdzās mača otrā trešdaļa.

Trešo trešdaļu Čehijas izlase sāka ļoti aktīvi un jau trešajā minūtē atguva vadību, kad izcēlās Lukāšs Pehs. Tomēr trīs minūtes vēlāk Indrašis guva savus otros vārtus mačā, panākot izlīdzinājumu 3:3.

Šajā vārtu guvumā rezultatīvas piespēles ieskaitītas Robertam Jekimovam un Aleksandram Jerofejevam.

4000 skatītāju klātbūtnē Čehijas izlase cīņas izskaņā devās uzbrukumos, un cīņas beigās Karels Kubāts arī guva uzvaras vārtus. Kaut pamatlaika pēdējās divās minūtēs Latvijas izlase spēlēja vairākumā un pat nomainīja vārtsargu Māri Jučeru pret sesto laukuma spēlētāju, rezultāts vairs nemainījās un tika ciesta neveiksme ar 3:4.

Mačos ar Čehiju nepiedalīsies uzbrucēji Andris Džeriņš un Gunārs Skvorcovs, kuri uz šiem mačiem nav iekļauti valstsvienības sastāvā.

Latvija - Čehija 3:4 (0:2, 2:0, 1:2)

Vārtu guvēji: 1:0 Petrs Vrāna (T. Rahuneks) (10:02), 2:0 Petrs Vrāna (Sekačs, Kubats) (13:48 vair.), 1:2 Miks Indrašis (Cipulis, Sotnieks) (26:11 vair.), 2:2 Lauris Bajaruns (K. Jass) (34:19), 3:2 Lukāšs Pehs (I. Rahuneks, Gulašs) (42:15), 3:3 Miks Indrašis (Jekimovs, Jerofejevs) (45:19), 4:3 Karels Kubāts (T. Rahuneks, Možišs) (57:51).

Metieni: 18 - 21

Soda minūtes: 10 - 4

Ceturtdien abas komandas tiksies atkārtoti.

Pirms spēles Jindržihovas Hradecas pilsētas ledus halle tika pārsaukta Jana Mareka vārdā. Slavenais čehu hokejists gāja bojā traģiskajā 2011. gada 7. septembra aviokatastrofā Jaroslavļā, kad avarēja «Lokomotiv» vienības lidmašīna. Tajā atradās arī viens no visu laiku Latvijas labākajiem aizsargiem Kārlis Skrastiņš.

Latvijas valstsvienības pārbaudes spēļu plāns (pēc vietējā laika)

DatumsLaiksSpēleVieta
3. aprīlis17.30Čehija - Latvija 4:3Jindričkov Hradeca
4. aprīlis18.15Čehija - LatvijaJindričkov Hradeca
7. aprīlis17.00Latvija - Zviedrija«Arēna Rīga»
8. aprīlis19.30Latvija - Zviedrija«Arēna Rīga»
19. aprīlis19.30Latvija - Baltkrievija«Arēna Rīga»
20. aprīlis17.00Latvija - Baltkrievija«Arēna Rīga»
28. aprīlis17.00Francija - LatvijaRuāna

Uz diviem mačiem izbraukumā pret Čehijas izlasi devušies 23 Latvijas vienības hokejisti - divi vārtsargi, septiņi aizsargi un 14 uzbrucēji.

Latvijas hokeja izlases sastāvs EHC turnīra spēlēm pret Čehiju

Vārtsargi: Māris Jučers (Rīgas «Dinamo»), Kristers Gudļevskis («Rīga»).

Aizsargi: Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks, Oskars Cibuļskis, Mārtiņš Porejs (visi - Rīgas «Dinamo»), Māris Jass (Hannoveres «Scorpions», Vācija), Aleksandrs Jerofejevs (Krasnodaras «Kubaņ», Krievija), Mārtiņš Jakovļevs (Joensū «Jokipojat», Somija).

Uzbrucēji: Miks Indrašis, Gints Meija, Vitālijs Pavlovs, Māris Bičevskis, Elvijs Biezais, Juris Upītis (visi - Rīgas «Dinamo»), Lauris Bajaruns («Liepājas metalurgs»), Mārtiņš Cipulis (Prāgas «Lev», Čehija), Roberts Jekimovs (Lāpenrantas «SaiPa», Somija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes «ZSC Lions», Šveice), Aleksejs Širokovs («Red Ice», Šveice), Juris Štāls («Propad», Slovākija), Koba Jass (Kladno «Rytiri», Čehija), Kaspars Saulietis (Minskas «Junostj», Baltkrievija).

Pasaules čempionāts no 3. līdz 19. maijam otro gadu pēc kārtas tiks aizvadīts Helsinkos (Somija) un Stokholmā (Zviedrija).

Latvijas valstsvienība spēlēs Helsinku apakšgrupā. Pirmajā mačā tā 4. maijā atkal sacentīsies ar pagājušā gada čempionvienību Krieviju, bet vēlāk tiksies arī ar mājiniekiem somiem, pagājušā gada pasaules čempionāta sudraba medaļniekiem slovākiem, Vāciju, Franciju, Austriju un ASV.

Četras labākās apakšgrupas komandas savas grupas ietvaros aizvadīs ceturtdaļfinālu.