Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Roge vizītē Latvijā cer tuvāk iepazīt situāciju Latvijas sportā

Roge vizītē Latvijā cer tuvāk iepazīt situāciju Latvijas sportā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AFP/LETA

No 18. līdz 20. februārim trīs dienu darba vizītē Latvijā ieradīsies Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Žaks Roge. Viņa mērķis būs tuvāk iepazīt situāciju Latvijas sportā un novērtēt valsts un sabiedrisko organizāciju sadarbību olimpiskās kustības attīstībā.

Uz Latviju Rogi uzaicināja Valsts prezidents Valdis Zatlers un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis, viesojoties SOK mītnē Lozannā 2009. gada aprīlī.

Žaks Roge jau pirms vizītes norādījis tās mērķi: ''Pārrunāt ar [Latvijas Olimpiskās komitejas] prezidentu Aldonu Vrubļevski nacionālo olimpisko komiteju lomu. Nacionālās olimpiskās komitejas ir olimpiskās kustības mugurkauls, kas, strādājot kopā ar nacionālajām sporta veidu federācijām,  iedzīvina olimpiskās vērtības. Tās ir sportistu aizstāves un mūsu kustības vēstnieces. Tās uzņemas vadību sporta autonomijas nosargāšanā un sporta interešu saglabāšanā  dialogā ar valsts institūcijām un medijiem. Latvijas Olimpiskā komiteja ir veikusi to visu un vēl vairāk, būdama konsekventa un drosmīga balss olimpisko vērtību sardzē.''

Vizītes programmas ietvaros notiks SOK prezidenta Roges tikšanās ar LOK pārstāvjiem, lai iepazīstinātu augsto viesi ar sporta sabiedrības kopējā darba rezultātiem, vienlaikus apzinot LOK un SOK tālākas sadarbības perspektīvas.

Rogem paredzētas tikšanās ar Zatleru, premjeru Valdi Dombrovski, kā arī izglītības un zinātnes ministru Rolandu Broku.

"Reizi 20 gados būs lietderīgi dzirdēt SOK vērtējumu mūsu darbībai," sacīja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

Vizītes pirmajā dienā, 18. februārī, Rogem paredzēta oficiāla pieņemšana Rīgas pilī pie Zatlera. Vēlāk SOK prezidents LOK birojā tiksies ar Olimpiskās komitejas darbiniekiem.

Sestdien, 19. februārī, Olimpiskajā sporta centrā Rīgā Roge iepazīsies ar olimpisko medaļnieku Igora Vihrova un Jevgēņija Saproņenko nodibināto vingrošanas skolu, kā arī iepazīsies ar Olimpiskā sporta centra darbību. Pēc centra apskates Rogem paredzēta tikšanās un diskusija ar sporta sabiedrību par Latvijas Olimpiskās komitejas vietu un lomu Latvijas sporta organizācijā un Starptautiskajā Olimpiskajā kustībā.

19. februārī Rogem plānotas arī lietišķas pusdienas ar Dombrovski un Broku, bet vakarā Roge apmeklēs Latvijas Nacionālās operas iestudējumu - Džuzepes Verdi operu "Aīda".

Svētdien, 20. februārī, Roge apmeklēs Siguldas kamaniņu un bobsleja trasi, kur noskatīsies Pasaules kausa izcīņas kamaniņu sportā finālposma sacensības komandu stafetē, ņemot vērā, ka komandu stafete pretendē uz iekļaušanu ziemas olimpisko spēļu programmā.

Roge SOK prezidenta amatā atrodas 10 gadus, bet Latvijā pašreizējā statusā viesosies pirmo reizi. SOK politika paredz apmeklēt pēc iespējas visas 205 nacionālās olimpiskās komitejas, lai nodrošinātu konstruktīvu sadarbību un olimpiskās kustības attīstību.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu