Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

SOK prezidentam vizītē Latvijā paredzēta plaša un daudzveidīga programma

BNS
SOK prezidentam vizītē Latvijā paredzēta plaša un daudzveidīga programma
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AFP/LETA

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidentam Žakam Rogem (Jacques Rogge) februāra otrajā pusē paredzēta plaša un vispusīga vizīte Latvijā, kur viņš tiksies ar valsts vadošajām amatpersonām un sporta funkcionāriem, kā arī apmeklēs kamaniņu sporta Pasaules kausa sacensības Siguldā un iepazīs Latvijas Nacionālās operas mākslinieku meistarību.

Rogem būs īsa un piesātināta viesošanās, taču Latvijai tā ir ļoti nozīmīga kā rets notikums, teica Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis. Viņš paskaidroja, ka SOK prezidents biežāk viesojas valstīs, kur nacionālajām olimpiskajām komitejām ir problēmas sadarbībā ar valsts institūcijām vai ir sarežģījumi sporta attīstībai kopumā.

"Reizi 20 gados būs noderīgi dzirdēt SOK vērtējumu mūsu darbībai," sacīja Vrubļevskis. "Tā nav jubileja vai kāds speciāls notikums, kādēļ Roge viesojas Latvijā. Tā būs darba vizīte, lai labāk viņam [Rogem] parādītu, ko Latvijā darām. Viena lieta ir izrunāt to Lozannā, bet tagad būs iespēja visu parādīt klātienē," piebilda LOK prezidents.

Vrubļevskis gaida, ka Roge būs labi iepazinies ar situāciju Latvijas sportā, turklāt SOK ar LOK veiksmīgi sadarbojoties arī ikdienā. Roge jau 10.gadu ir SOK prezidents, bet Latvijā pašreizējā statusā viņš vēl nav bijis. SOK politika paredz apciemot visas nacionālās olimpiskās komitejas, lai veicinātu sadarbību un olimpiskās kustības attīstību, taču Eiropas valstis darba vizītēs Roge apmeklē retāk, jo situācija šeit viņam ir labāk zināma, uzsvēra Vrubļevskis. Turklāt līdz 2001.gadam Roge bija Eiropas Olimpiskās asociācijas prezidents, līdz ar to ļoti labi pazīst sporta situāciju Eiropā.

Latvijā Roge uzturēsies no piektdienas, 18.februāra, pusdienlaika līdz svētdienas, 20.janvāra, pēcpusdienai. Vizītē SOK prezidentu pavadīs viņa sieva Anne Bovina Roge (Anne Bovyn Rogge).

Rogem paredzētas tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru, premjeru Valdi Dombrovski, kā arī izglītības un zinātnes ministru Rolandu Broku, kura pārziņā ir sporta joma valstī. Vēl plānotas tikšanās ar LOK izpildkomiteju un olimpiskajās spēlēs panākumus guvušiem sportistiem un olimpisko sporta federāciju vadītājiem.

Vizītes pirmajā dienā Rogem paredzēta oficiāla pieņemšana Rīgas pilī pie Valsts prezidenta Zatlera. Vēlāk SOK prezidents viesosies LOK birojā, kur tiksies ar darbiniekiem, bet vakarā Zatlers 68 gadus veco beļģi ir uzaicinājis neoficiālās vakariņās savā Jūrmalas rezidencē.

Sestdien Roge ieradīsies Olimpiskajā sporta centrā Rīgā, kur iepazīsies ar Igora Vihrova un Jevgēņija Saproņenko darbošanos abu olimpisko medaļnieku iedibinātajā vingrošanas skolā. "Rīgā ir Austrumeiropā modernākā vingrošanas zāle, kur Vihrovs un Saproņenko pēc pašu iniciatīvas strādā ar bērniem," teica Vrubļevskis, uzsverot, ka tas ir piemērs, kā nākotnes labā izmantot olimpiskajās spēlēs augstus panākumus guvušu sportistu pieredzi.

Vēlāk turpat olimpiskajā centrā paredzēta diskusija par SOK lomu sporta attīstībā Latvijā. Pasākumā līdzās Rogem piedalīsies LOK izpildkomitejas locekļi, izglītības un zinātnes ministrs Broks, olimpisko sporta veidu federāciju vadība, kā arī olimpiskie medaļnieki. Plānots, ka Roge pastāstīs par SOK aktualitātēm un sadarbību ar nacionālajām olimpiskajām komitejām.

Pēc neoficiālām pusdienām ar premjeru Dombrovski un izglītības un zinātnes ministru Broku vakarā Roge un viņu pavadošās personas dosies uz Latvijas Nacionālo operu baudīt Džuzepes Verdi "Aīdu". Operā Rogem pievienosies arī Starptautiskās kamaniņu sporta federācijas (FIL) prezidents Jozefs Fents (Josef Fendt).

Svētdien pēc iepazīšanās ar Siguldu Roge ieradīsies kamaniņu trasē, kur tiksies ar sportistiem, FIL prezidentu Fentu un Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidentu Ati Strengu. Pasaules kausa izcīņas sezonas noslēguma sacensībās Roge vēros komandu stafeti, kas pretendē uz iekļaušanu ziemas olimpisko spēļu programmā. Īsi pēc kamaniņu braucēju sacensību noslēguma Rogem Siguldā paredzēta rezumējoša preses konference, pēc kuras viņš dosies uz lidostu.

Kamaniņu sports Roges programmā ir tikai viens no vizītes punktiem, un tas nav saistīts ar FIL iniciatīvām, pastāstīja Vrubļevskis un piebilda, ka būtu muļķīgi neizmantot iespēju parādīt sporta veidu, kas Latvijā ir topa līmenī, turklāt Siguldas trase ir Latvijā nozīmīgs sporta objekts.

Sportista gaitās Roge trijās olimpiskajās spēlēs ir startējis burāšanā, bet profesionālajā karjerā viņš kļuva par ķirurgu. SOK prezidenta amatā, kuru Roge ieņem kopš 2001.gada, būtisks viņa ieguldījums ir Eiropas jaunatnes olimpiādes un vēlāk arī pasaules jaunatnes olimpisko spēļu iedibināšana.

Līdz šim vienīgo reizi SOK prezidents Latvijā ir bijis 1992.gadā, kad Rīgā viesojās Huans Antonio Samarančs. Roge tolaik bija Eiropas Olimpiskās asociācijas prezidents. Uzaicinājumu Rogem apciemot Latviju 2009.gada aprīlī vizītē Lozannā izteica Valsts prezidents Zatlers un LOK prezidents Vrubļevskis.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu