«Lekrings» pārāka par «RTU/Inspecta», Jansons kļūst par nedisciplinētāko

Ļoti aizraujoša Latvijas Florbola čempionāta vīriešu Virslīgas spēle šovakar norisinājās Rīgas Olimpiskajā centrā, kur «RTU/Inspecta» uzņēma Cēsu «Lekringu». Cēsnieki, kuri mača gaitā bija izvirzījušies vadībā ar 5:2, saspringtā galotnē savu pārsvaru nosargāja – 7:5. Par Virslīgas visvairāk noraidīto spēlētāju kļuvis Jānis Jansons, kuram šajā mača 12 soda minūtes, bet kopā jau 36.

Par Rīgas Olimpiskajā centrā notikušās spēles pozitīvo varoni kļuva «Lekringa» uzbrucējs Andris Malkavs, kurš pirmos vārtus guva jau 25. sekundē (1:0), bet kopumā šajā mačā rīdzinieku vārtsargu Edgaru Gailīti pārspēja veselas četras reizes. Pēc pirmā perioda viesi atradās vadībā ar 2:1, lai gan bija pamanījušies nerealizēt pat divus soda metienus.

Pēc otrās trešdaļas «Lekringa» pārsvars bija jau divi vārti (5:3), bet 48.minūtē cēsnieks Toms Rīsmanis panāca jau 6:3, tiesa, spēles liktenis vēl ne tuvu nebija izšķirts. 52.minūtes laikā divus vārtus iemeta «RTU/Inspecta», rezultāta starpību samazinot līdz minimumam - 5:6. Tikai 58.minūtē viesi varēja uzelpot nedaudz brīvāk, kad Andris Malkavs atjaunoja divu vārtu handikapu – 7:5.

Atlikušajā laikā abu komandu spēlētāji paspēja sapelnīt 18 soda minūtes, 12 no tām par protestēšanu un nesportisku uzvedību – mājinieku komandas līderim Jānim Jansonam. Par labāko spēlētāju uzvarētāju komandā tika atzīts četru vārtu autors Andris Malkavs, «RTU/Inspecta» sastāvā tāds pats gods tika Tomam Rutkim, kura kontā divi rezultatīvi metieni.

«RTU/Inspecta» uzbrucējs Jānis Jansons atzina, ka par piedzīvoto zaudējumu neesot pat īsti ko teikt. Rīdziniekiem bijis pārāk daudz tehniskā brāķa, toties viņu pretiniekiem praktiski visi reālie metieni sasnieguši mērķi.

Par savu noraidījumu spēles galotnē Jansons atklāja, ka pārkāpumu izdarījis apzināti – pretinieks mēģinājis viņu provocēt ar vārdiem, Jansons atbildējis ar grūdienu, paredzēdams, ka noraidīti tiks abi. Tā kā «RTU/Inspecta» vārtsargu jau bija nomainījusi pret laukuma spēlētāju, tad varētu darboties piecatā pret četriem. Vajadzējis tikai gūt vārtus, un noraidījums būtu attaisnojies, bet nekā...