Latvijas vīriešu florbola izlase sagrauj Japānu (7)

Pārliecinošu uzvaru pasaules čempionāta (PČ) otrajā apakšgrupas spēlē Cīrihē (Šveice) pirmdien guva Latvijas florbola valstsvienība, kas ar 11:1 (4:1, 6:0, 1:0) sagrāva Japānas izlasi, nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā. Cīņu par pirmo vietu grupā Latvijas komanda aizvadīs otrdien ar Čehiju.

(Ar jaunāko informāciju papildināta 7. rindkopa.)

Spēli Latvijas izlase iesāka veiksmīgi un jau ceturtajā minūtē izvirzījās vadībā ar 2:0, tomēr turpinājumā vairākus labus momentus izveidoja arī japāņi un vienus vārtus atguva. Kaut Latvijas florbolisti kontrolēja cīņas gaitu un laukumā iespēja iziet bija visiem spēlētājiem, neko vairāk par 4:1 līdz pirmās trešdaļas beigām viņi panākt nespēja.

Otrās trešdaļas sākumā Latvija salīdzinoši ātri guva trīs vārtus, kas japāņiem lika veikt vārtsargu maiņu, bet līdz otrās trešdaļas beigām izdevās bumbiņu vārtos raidīt vēl trīs reizes, un tā noslēdzās ar 10:1. Savukārt trešajā trešdaļā latvieši izcēlās vien ar vienu precīzu metienu, un mačs noslēdzās ar 11:1.

Latvijas izlasē ar trim gūtajiem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli izcēlās Mihails Kostusevs, bet Jānis Jansons guva vienus vārtus un izpildīja trīs rezultatīvas piespēles. Tāpat pa vieniem vārtiem guva arī Andris Rajeckis, Mārtiņš Rajeckis, Ingus Laiviņš, Andris Malkavs, Morics Krūmiņš, Artis Raitums, Ainārs Juškēvičs un Toms Akmeņlauks.

Līdz ar to, ja Čehija pirmdien pieveiks ASV, Latvija pirmo vietu apakšgrupā izcīnīs vien tad, ja otrdien pārspēs čehus.

Katras grupas divas labākās komandas iekļūs čempionāta ceturtdaļfinālā.

Otrajā otrās kārtas spēlē Čehija pirmdien ar 13:4 (5:1, 4:2, 4:1) pieveica ASV. Līdz ar to Latvija pirmo vietu apakšgrupā izcīnīs vien tad, ja otrdien pārspēs čehus.

Turnīra pirmajā mačā Japānas komanda ar 1:21 cieta sagrāvi spēlē pret Čehiju, bet Latvijas izlase ar rezultātu 8:3 apspēlēja ASV valstsvienību.

Japānas Florbola asociācija dibināta 1998. gadā, un tajā ir jau 85 klubi (Latvijā – 50). Licencēto spēlētāju skaits šajā Austrumu zemē ir 2234 (Latvijā – 2783). Jau tajā pašā 1998. gadā japāņi piedalījās savā pirmajā pasaules čempionātā, izcīnot 13. vietu.

Tas līdz šim bijis viņu augstākais sasniegums, jo 2000. gadā ieņemta 14. vieta, 2002. gadā – 21. vieta, 2004. gadā – 20. vieta, 2006. un 2008. gadā – 16. vieta, bet pagājušajā pasaules čempionātā, kas 2010. gadā notika Helsinkos, – 15. vieta.