Latvijas florbola izlase dalību PČ sāk ar uzvaru pret ASV (6)

Latvijas vīriešu florbola izlase Šveicē notiekošā pasaules čempionāta pirmajā apakšgrupu turnīra spēlē svētdien ar rezultātu 8:3 (4:3, 3:0, 1:0) uzvarēja ASV valstsvienību. Latvijas komandas labā pa vieniem vārtiem guva seši dažādi spēlētāji, bet divreiz izcēlās Mihails Kostusevs.

Maču par favorītiem uzskatītā Latvijas izlase uzsāka ļoti neveiksmīgi, līdz pirmās trešdaļas trešās minūtes vidum nonākot zaudētajos ar 0:2. Trešdaļas septītajā minūtē vienus vārtus atguva Mihails Kostusevs, bet pusminūti vēlāk neizšķirtu panāca Oskars Fīrmanis. Pārsvars turpināja piederēt Latvijas komandai, kurai 12.minūtē beidzot izdevās izvirzīties vadībā, kad precīzs bija turnīra debitants Morics Krūmiņš.

Latvijas izlasei trešdaļas turpinājumā bija vairākas iespējas palielināt pārsvaru, tomēr 15.minūtē rezultāts kļuva neizšķirts, kad pretinieks no tālas distances vairākumā nesagatavotu pārsteidza Latvijas vienības vārtsargu Gunti Bundzenieku.

Nedaudz vēlāk vadību Latvijas valstsvienībai atgrieza cits turnīra debitants Gints Klēģers. Trešdaļas beigas pagāja ar ASV izlases pārsvaru, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Otro trešdaļu Latvijas izlase sāka ar vārtsarga maiņu, Bundzenieku nomainot vēl vienam pasaules čempionātu debitantam Indriķim Siliņam. Pārsvars pilnībā bija pārgājis Latvijas vienības pusē, tomēr par vārtu guvumiem tas negādāja.

Trešdaļas sestajā minūtē pēc ilgstoša spiediena 5:3 Andris Rajeckis, tomēr kopumā Latvijas komanda izvēlējās piekopt izteikti taktisku cīņu.

ASV valstsvienība centās atspēlēties, tomēr iniciatīvu no savām rokām Latvijas komanda neizlaida. Kontrolējot cīņas ritējumu, priekšpēdējā minūtē jau 6:3 ar teicamu metienu zem vārtu pārliktņa panāca Artis Raitums, bet brīdi vēlāk bumbiņu sāncenšu vārtu augšējā stūrī vairākumā raidīja kārtējais Latvijas izlases debitants Mārtiņš Druvkalns.

Trešās trešdaļas pirmajā pusē Latvijas izlasei piederēja nospiedošs pārsvars, tomēr rezultāts palika nemainīgs. Teicamu sniegumu šajā spēles daļā demonstrēja ASV valstsvienības vārtsargs Terenss Frenks. Trešdaļas otrajā pusē situācija nemainījās, Latvijas izlases spiedienam vainagojoties ar astotajiem gūtajiem vārtiem, kad otro reizi mačā priekšpēdējā minūtē precīzs bija Kostusevs. Cīņas pēdējās sekundēs netika ieskaitīti vēl vieni Latvijas izlases vārti.

Otrajā C apakšgrupas pirmās kārtas spēlē svētdien Čehijas izlase ar 21:1 (7:0, 5:0, 9:1) sagrāva Japānu.

Nākamajā cīņā pirmdien Latvija sacentīsies ar Japānu, bet izšķirošajā mačā par uzvaru grupā otrdien spēkosies ar Čehiju.

Katras grupas divas labākās komandas iekļūs čempionāta ceturtdaļfinālā.

Kā ziņots, vienīgajā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta Latvijas izlase piektdien ar 3:1 pārspēja Šveices klubu Cīrihes «Grasshoppers».

Devītais pasaules čempionāts florbolā vīriešu izlasēm līdz 9.decembrim notiks Šveices pilsētās Bernē un Cīrihē. Latvijas izlase visas apakšgrupu spēles aizvada Cīrihē.

Čehijas florbola izlase pasaules rangā šobrīd ieņem trešo vietu, Latvija jau ilgāku laiku nostiprinājusies piektajā pozīcijā, Japāna ir 13.vietā, bet ASV - 15.vietā. Tām divām komandām, kas no C apakšgrupas iekļūs ceturtdaļfinālā, būs jātiekas ar D grupas izlasēm - Somiju (1.), Krieviju (8.), Vāciju (10.) vai Kanādu (16.).

Latvijas izlase iepriekšējos trīs pasaules čempionātus noslēgusi piektajā pozīcijā.

Latvijas vīriešu florbola izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā

Vārtsargi: Guntis Bundzenieks (Cēsu «Lekrings»), Indriķis Siliņš («Ulbroka»/FS «Masters»);

Aizsargi: Aigars Belasovs («Loviisa Tor», Somija), Ingus Laiviņš, Jānis Rajeckis, Andris Malkavs (visi - «Lekrings»), Oskars Fīrmanis (RTU/«Inspecta»), Morics Krūmiņš (Helsinku SSV, Somija), Gints Siliņš (Liepājas «Kurši»), Mārtiņš Druvkalns («Ķekava»);

Uzbrucēji: Jānis Jansons, Atis Blinds (abi - RTU/«Inspecta»), Ainārs Juškēvičs («Ulbroka»/FS «Masters»), Artis Raitums («Talsi»/«Triobet»), Mihails Kostusevs, Toms Akmeņlauks (abi - «Lielvārde»), Mārtiņš Rajeckis, Andris Rajeckis (abi - «Lekrings»), Jānis Peičs, Gints Klēģers (abi - «Ķekava»).