Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru piešķirs Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta Cēsu arheoloģiskās ekspedīcijas vadītājai un krājuma glabātājai, arheoloģei, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktorei Zigrīdai Apalai; kultūras darbiniecei, Ausekļa Limbažu teātra režisorei, teātra pedagoģei Intai Kalniņai; mākslas zinātniecei, mākslas vēsturniecei Rūtai Kaminskai; Rīgas 3.arodvidusskolas direktoram Voldemāram Leitānam; Rīgas rajona slimnīcas valdes loceklim un galvenajam ārstam, ķirurgam Valdim Siļķem; Rīgas Rīnūžu vidusskolas direktorei Viktorijai Verhovskai; Latvijas Vīriešu volejbola izlases trenerim Raimondam Vildem, kā arī ilggadējam Neretas novada pašvaldības darbiniekam, kultūras un sabiedriskajam darbiniekam Tālim Zālītim.
Ar Triju Zvaigžņu ordeņa 1.pakāpes (zeltītu) goda zīmi nolemts apbalvot Kocēnu pamatskolas latviešu valodas un literatūras, vēstures, sociālo zinību un interešu izglītības skolotāju Elgu Olmani un sabiedrisko darbinieku, vienu no Komunistiskā terora upuru atbalsta un palīdzības fonda «Sibīrijas bērni» dibinātājiem Gunāru Tomu.
Valsts prezidents Andris Bērziņš apbalvojumus pasniegs 18.novembrī svinīgā ceremonijā Melngalvju namā, aģentūra BNS uzzināja prezidenta Preses dienestā.
Triju Zvaigžņu ordenis ir visaugstākais valsts apbalvojums. Ar to apbalvo par sevišķiem nopelniem Latvijas labā, kas var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes, sporta vai saimnieciskajā darbā.
Par nopelniem uzskatāms gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība, gan īpaši nopelni Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā vai valsts tālākas nostiprināšanas laikā.
Ar Triju Zvaigžņu ordeni un tā goda zīmi var apbalvot fiziskās personas, arī militārpersonas un ārvalstu fiziskās personas. Ar Triju Zvaigžņu ordeni var apbalvot ārvalstu vadītājus un ārvalstu valdību vadītājus, starptautisko organizāciju vadītājus, ārvalstu vēstniekus un citas ārvalstu amatpersonas.
Triju Zvaigžņu ordenim ir piecas šķiras un triju pakāpju goda zīmes. Ar ordeņa pirmo šķiru apbalvotais tiek iecelts par ordeņa lielkrusta komandieri, ar ordeņa otro šķiru apbalvotais — par ordeņa lielvirsnieku, ar ordeņa trešo šķiru apbalvotais — par ordeņa komandieri, ar ordeņa ceturto šķiru apbalvotais — par ordeņa virsnieku, ar ordeņa piekto šķiru apbalvotais — par ordeņa kavalieri.